Sunshine Photo Cart - en to fi translation catalogue (1812 entries)

en:  Allow free gallery download (no checkout required)
fi:  Salli ilmainen gallerian lataus (ei vaadita kassakäyntiä)

en: %1$s &mdash; %2$s
fi: %1$s &mdash; %2$s [ metaa seuraava tuote otsikko ]

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
fi: %1$sNäytä versio %2$s tiedot%3$s tai %4$späivitä nyt%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
fi: %1$sNäytä versio %2$s details%3$s.

en: %s %s has sent you favorited images on %s
fi: %s %s on lähettänyt sinulle suosikkikuvia osoitteessa %s

en: %s added to cart
fi: %s lisätty ostoskoriin

en: %s credits used
fi: %s käytetyt opintopisteet

en: %s fee
fi: %s maksu

en: %s for %s
fi: %s %s

en: %s has been automatically applied to your cart
fi: %s on automaattisesti lisätty ostoskoriin

en: %s item | %s items
fi[0]: %s kohde
fi[1]: %s palvelua

en: %s more image available to select | %s more images available to select
fi[0]: %s lisää kuvia valittavissa
fi[1]: %s lisää kuvia valittavissa

en: %s order | %s orders
fi[0]: %s järjestys
fi[1]: %s tilaukset

en: %s summary
fi: %s yhteenveto

en: %s/each
fi: %s/jokainen

en: %s: %u or more in cart
fi: %s: %u tai enemmän ostoskorissa

en: %u total in your cart for %s each
fi: %u yhteensä ostoskoriin %s kappaletta per kappale

en: &#197;land Islands
fi: Ahvenanmaan maakunta

en: * Required
fi: * vaaditaan

en: <strong style="color: red;">It is recommended to make a backup before running this tool. Images will be completely deleted from your server.</strong></p>
fi: <strong style="color: red;">On suositeltavaa tehdä varmuuskopio ennen tämän työkalun käyttämistä. Kuvat poistetaan kokonaan palvelimeltasi.</strong></p>

en: <strong>Gallery created</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
fi: <strong>Galleria luotu</strong>, <a href="%s">katso galleria</a>

en: <strong>Gallery updated</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
fi: <strong>Galleria päivitetty</strong>, <a href="%s">katso galleria</a>

en: <strong>Thank you for updating to the latest version!</strong> Sunshine %1$s is the most comprehensive client proofing and photo cart plugin for WordPress. We hope you enjoy greater selling success!
fi: <strong>Kiitos, että päivitit uusimpaan versioon!</strong> Sunshine %1$s on WordPressin kattavin asiakastodistus- ja valokuvakori-lisäosa. Toivottavasti nautit suuremmasta myyntimenestyksestä!

en: A comment has been made on %s from %s
fi: Kommentti on tehty %s kohdasta %s

en: A custom note from the sender:
fi: Lähettäjän mukautettu viesti:

en: A customer will need to enter an email address in order to get a free download
fi: Asiakkaan on annettava sähköpostiosoite saadakseen ilmaisen latauksen

en: A free shipping method
fi: Ilmainen toimitustapa

en: A new comment by %s on %s
fi: Uusi kommentti, jonka %s on %s

en: A new customer has signed up in Sunshine Photo Cart
fi: Uusi asiakas on rekisteröitynyt Sunshine Photo Cart -palveluun

en: A new gallery will be created from each individual image or folder of images within the selected folder.
fi: Uusi galleria luodaan jokaisesta yksittäisestä kuvasta tai valitun kansion sisältämästä kuvakansiosta.

en: A new user account for %s has been created and you have been automatically logged in
fi: Uusi käyttäjätili %s on luotu ja sinut on automaattisesti kirjauduttu sisään

en: A photo from the gallery %1$s by %2$s
fi: Kuva galleriasta %1$s by %2$s

en: A unique coupon code will be generated based on the settings of the selected coupon and assigned to the specific user being emailed
fi: Valitun kupongin asetusten perusteella luodaan yksilöllinen kuponkikoodi, joka osoitetaan sähköpostitse lähetettävälle käyttäjälle

en: API Key
fi: API avain

en: Abort
fi: Keskeytä

en: Abort Export
fi: Keskeytä vienti

en: Access Token
fi: Pääsytunnus

en: Access Type
fi: Access-tyyppi

en: Access account
fi: Pääsy tilille

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Access gallery with email
fi: Pääsy galleriaan sähköpostilla

en: Accordion
fi: Haitariluettelo

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Account Details
fi: Tilin tiedot

en: Account Endpoints
fi: Tilin päätepisteet

en: Accounts
fi: Käyttäjätilit

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate this add-on
fi: Aktivoi tämä lisäosa

en: Add
fi: Lisää

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Automated Email
fi: Lisää uusi automatisoitu sähköposti

en: Add New Discount
fi: Lisää uusi alennus

en: Add New Email Log
fi: Lisää uusi sähköpostiloki

en: Add New Gallery
fi: Lisää uusi Galleria

en: Add New Order
fi: Lisää uusi Tilaus

en: Add New Order Status
fi: Lisää uusi Tilauksen Status

en: Add New Price Level
fi: Lisää uusi Hintaryhmä

en: Add New Product
fi: Lisää uusi Tuote

en: Add New Product Category
fi: Lisää uusi tuotekategoria

en: Add New Product Option
fi: Lisää uusi tuotevaihtoehto

en: Add Option
fi: Lisää vaihtoehto

en: Add Product
fi: Lisää tuote

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Add comments for this item
fi: Lisää kommentteja tästä tuotteesta

en: Add email subject
fi: Lisää sähköpostin aihe

en: Add gallery name
fi: Lisää gallerian nimi

en: Add product name
fi: Lisää tuotteen nimi

en: Add shipping method
fi: Lisää toimitustapa

en: Add tax rate
fi: Lisää verokanta

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Additional shipping cost, intended for larger items such as canvases
fi: Lisätoimituskulut, jotka on tarkoitettu suuremmille tuotteille, kuten kankaille

en: Address
fi: Osoite

en: Address 2
fi: Osoiterivi 2

en: Address Line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Addresses updated
fi: Päivitetyt osoitteet

en: Admin Only
fi: Vain ylläpitäjä

en: Admin Order Receipt
fi: Admin tilauskuitti

en: Administration Options
fi: Hallinnan asetukset

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: After Sunshine
fi: Näytettävä koodi Sunshinen jälkeen

en: After free gallery download
fi: Jälkeen ilmainen galleria lataa

en: After free image download
fi: Jälkeen ilmainen kuvan lataus

en: After gallery expires
fi: Kun galleria päättyy

en: After providing email to access gallery
fi: Kun olet antanut sähköpostiosoitteesi galleriaan pääsyä varten

en: After user adds image to favorites
fi: Kun käyttäjä lisää kuvan suosikkeihin

en: After user adds item to cart
fi: Kun käyttäjä lisää tuotteen ostoskoriin

en: After user registers
fi: Kun käyttäjä on rekisteröitynyt

en: After user submits order
fi: Kun käyttäjä on lähettänyt tilauksen

en: After user views gallery for first time
fi: Kun käyttäjä katsoo galleriaa ensimmäistä kertaa

en: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo
fi: Aisén del General Carlos Ibañez del Campo (kenraali Carlos Ibañez del Campo)

en: Algiers
fi: Alger

en: All
fi: Kaikki

en: All Automated Emails
fi: Kaikki automaattiset sähköpostit

en: All Discounts
fi: Kaikki alennukset

en: All Email Log
fi: Kaikki Sähköpostiloki

en: All Galleries
fi: Kaikki Galleriat

en: All Order Status
fi: Kaikki Tilausten Statukset

en: All Orders
fi: Kaikki Tilaukset

en: All Price Levels
fi: Kaikki Hintaryhmät

en: All Product Categories
fi: Kaikki tuotekategoriat

en: All Product Options
fi: Kaikki tuotevaihtoehdot

en: All Products
fi: Kaikki Tuotteet

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All countries
fi: Kaikki maat

en: All orders
fi: Kaikki tilaukset

en: All time
fi: Kautta aikojen

en: Allow Guest Checkout
fi: Salli vieraskassan käyttö

en: Allow Tracking
fi: Salli seuranta

en: Allow Venmo
fi: Salli Venmo

en: Allow comments on images in this gallery
fi: Salli kommentit tämän gallerian kuvista

en: Allow free downloads
fi: Salli ilmaiset lataukset

en: Allow free image downloads (no checkout required)
fi: Salli ilmaiset kuvien lataukset (ei vaadita kassakäyntiä)

en: Allow fullscreen
fi: Salli koko näytön kokoinen näyttö

en: Allow galleries to use a different theme layout from the main pages
fi: Salli gallerioiden käyttää eri teeman ulkoasua kuin pääsivujen

en: Allow product comments
fi: Salli tuotekommentit

en: Allow slideshow
fi: Salli diaesitys

en: Allow users to checkout as a guest (do not require a user account)
fi: Salli käyttäjien tehdä kassakäynti vieraana (ei vaadi käyttäjätiliä)

en: Allow users to enter comments when adding an item to cart
fi: Salli käyttäjien syöttää kommentteja, kun he lisäävät tuotteen ostoskoriin

en: Allowed Categories
fi: Sallitut kategoriat

en: Allowed Countries
fi: Sallitut maat

en: Allowed Countries, States/Provinces
fi: Sallitut maat, valtiot/provinssit

en: Allowed Customers
fi: Sallitut asiakkaat

en: Allowed Customers For Free Downloads
fi: Sallitut asiakkaat ilmaisia latauksia varten

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedot

en: Allowed Galleries
fi: Sallitut galleriat

en: Allowed Products
fi: Sallitut tuotteet

en: Allowed template tags:
fi: Sallitut mallitunnisteet:

en: Allowed zipcode or postal codes that are allowed for this shipping option, separated by commas. Ex: 80525,80526,80527. Leave empty to allow all.
fi: Sallitut postinumerot tai postinumerot, jotka ovat sallittuja tälle toimitusvaihtoehdolle, pilkulla erotettuna. Esim: 80525,80526,80527. Jätä tyhjäksi, jos haluat sallia kaikki.

en: Alphabetical
fi: Aakkosellinen

en: Already have an account?
fi: Oletko jo rekisteröitynyt?

en: Already uploaded to gallery
fi: Jo ladattu galleriaan

en: Alternate integration
fi: Vaihtoehtoinen integrointi

en: Always collect an address
fi: Kerää aina osoite

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Amount off order
fi: Määrä pois tilauksesta

en: Amount off product(s)
fi: Tuotteen (tuotteiden) määrä

en: Amount to refund
fi: Tuen määrä

en: An <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess</a> file has been created for your "wp-content/uploads/sunshine" directory to prevent any direct access to images, protecting your digital download files
fi: <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess-tiedosto</a> on luotu "wp-content/uploads/sunshine"-hakemistoosi estämään suoran pääsyn kuviin, mikä suojaa digitaalisia lataustiedostojasi

en: An account has been created for you at %s
fi: Sinulle on luotu tili osoitteessa %s

en: An email has been sent to %s with information on resetting your password
fi: Sähköposti on lähetetty osoitteeseen %s ja sisältää tietoja salasanasi palauttamisesta

en: An email will be sent to this address with instructions on how to reset your password
fi: Tähän osoitteeseen lähetetään sähköpostiviesti, jossa on ohjeet salasanasi palauttamisesta

en: An error occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: An image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied.
fi: Kuvan lataaminen ei onnistunut kokonaan, koska se on liian suuri palvelimellesi. Pienoiskuvia ja vesileimoja ei ehkä ole otettu käyttöön.

en: An item has been removed from your cart because it no longer exists
fi: Tuote on poistettu ostoskoristasi, koska sitä ei ole enää olemassa

en: Analytics
fi: Analytiikat

en: Andaman and Nicobar Islands
fi: Andamaanit ja Nikobaarit

en: Animals
fi: Eläimet

en: Antarctica
fi: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Antique
fi: Antiikki

en: Any gallery
fi: Mikä tahansa galleria

en: Any gallery the user has access
fi: Kaikki galleriat, joihin käyttäjällä on pääsy

en: Any state/province
fi: Mikä tahansa osavaltio/provincia

en: Application Fee Amount (To Sunshine)
fi: Hakemusmaksun määrä (auringonpaisteeseen)

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply discounts after taxes applied
fi: Sovelletaan alennuksia verojen jälkeen

en: Apply selected images
fi: Soveltaa valittuja kuvia

en: Apply this discount automatically with no coupon code
fi: Soveltaa tätä alennusta automaattisesti ilman kuponkikoodia

en: Apply to Shipping Cost
fi: Sovelletaan toimituskuluihin

en: Apply watermark to the download image
fi: Soveltaa vesileimaa ladattuun kuvaan

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan peso

en: Armed Forces (AA)
fi: Puolustusvoimat (AA)

en: Armed Forces (AE)
fi: Puolustusvoimat (AE)

en: Armed Forces (AP)
fi: Puolustusvoimat (AP)

en: Ask users if they want to subscribe
fi: Kysy käyttäjiltä, haluavatko he tilata

en: Aswan
fi: Assuan

en: Australian Capital Territory
fi: Australian pääkaupunkiterritorio

en: Australian Dollars
fi: Australian dollari

en: Austria
fi: Itävalta

en: Authorize Only
fi: Vain valtuutus

en: Authorize and Capture
fi: Valtuuttaa ja kaapata

en: Authorize and Capture is the recommended option as it will immediately place the money into your account
fi: Authorize and Capture on suositeltava vaihtoehto, koska se siirtää rahat välittömästi tilillesi

en: Auto-include Sunshine main menu
fi: Auringonpaisteen automaattinen sisällyttäminen päävalikkoon

en: Automated Email
fi: Automatisoitu sähköposti

en: Automated Emails
fi: Automatisoidut sähköpostit

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Automatic infinite scrolling
fi: Automaattinen loputon vieritys

en: Automatically have the Sunshine Main Menu appear above the Sunshine content
fi: Sunshinen päävalikko näkyy automaattisesti Sunshinen sisällön yläpuolella

en: Automatically include all sub-galleries when purchasing from a parent gallery
fi: Sisällytä automaattisesti kaikki alikuvagalleriat, kun ostat vanhemmasta galleriasta

en: Automatically include in any free downloads
fi: Sisällytä automaattisesti kaikkiin ilmaisiin latauksiin

en: Automatically include in any purchased download
fi: Sisältyy automaattisesti kaikkiin ostettuihin latauksiin

en: Automatically subscribe
fi: Tilaa automaattisesti

en: Available template tags: %s
fi: Käytettävissä olevat mallin tunnisteet: %s

en: Average Order
fi: Keskimääräinen tilaus

en: Average Profit Per Order
fi: Keskimääräinen voitto per tilaus

en: Avg Order
fi: Keskimääräinen tilaus

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidzan

en: Back to login
fi: Takaisin

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Baker Island
fi: Bakerin saari

en: Baleares
fi: Baleaarit

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin Taka

en: Baringo
fi: Bari

en: Base price off
fi: Perushinta pois

en: Bavaria
fi: Baijeri

en: Bay Islands
fi: Bayn saaret

en: Be as specific as you need. Order for most priority. You can include multiple zip/postal codes with commas.
fi: Ole niin tarkka kuin haluat. Järjestä tärkeysjärjestys. Voit lisätä useita postinumeroita pilkuilla.

en: Before Sunshine
fi: Näytettävä koodi ennen Sunshinea

en: Before downloading you must read and acknowledge the terms of our print release.
fi: Ennen lataamista sinun on luettava ja hyväksyttävä tulostustiedotteen ehdot.

en: Before gallery expires
fi: Ennen kuin galleria päättyy

en: Beijing / 北京
fi: Peking / 北京

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Berlin
fi: Berliini

en: Billing
fi: Laskutus

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing Address 1
fi: Laskutusosoite 1

en: Billing Address 2
fi: Laskutusosoite 2

en: Billing City
fi: Laskutus kaupunki

en: Billing Country
fi: Laskutus maa

en: Billing First Name
fi: Laskutus etunimi

en: Billing Last Name
fi: Laskutus sukunimi

en: Billing State
fi: Laskutus osavaltio

en: Billing Zip
fi: Laskutuksen postinro

en: Biscay
fi: Biskaja

en: Black
fi: Musta

en: Blue
fi: Sininen

en: Bono East
fi: Bono Itä

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Bottom Left
fi: Alavasen

en: Bottom Right
fi: Alaoikea

en: Brazil
fi: Brazilia

en: Brazilian Real
fi: Brazilian real

en: British Columbia
fi: Brittiläinen Kolumbia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: British Virgin Islands
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Building file...
fi: Rakennustiedosto...

en: Bulgarian Lev
fi: Bulgarian leva

en: Bulk Add Galleries
fi: Gallerioiden lisääminen irtotavarana

en: Bulk add galleries
fi: Gallerioiden lisääminen irtotavarana

en: Button Layout
fi: Painikkeiden asettelu

en: Button Shape
fi: Painikkeen muoto

en: Buvuma
fi: Ruvuma

en: Buy %u for %s each
fi: Osta %u %s:llä kappaleelta

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: By default Sunshine hides images uploaded to Sunshine galleries in the Media Library, enabling this option will show them instead. Use at your own risk.
fi: Oletusarvoisesti Sunshine piilottaa Sunshine-gallerioihin ladatut kuvat mediakirjastossa, mutta tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön näyttää ne sen sijaan. Käytä omalla vastuullasi.

en: By default, all possible funding sources will be shown. This setting can disable funding sources such as Credit Cards, Pay Later, Venmo, or other <a href="%s" target="_blank">Alternative Payment Methods</a>
fi: Oletusarvoisesti kaikki mahdolliset rahoituslähteet näytetään. Tämä asetus voi poistaa käytöstä rahoituslähteet, kuten luottokortit, Pay Later, Venmo tai muut <a href="%s" target="_blank">vaihtoehtoiset maksut</a>avat

en: By submitting this order, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
fi: Lähettämällä tämän tilauksen, hyväksyt meidän <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: CSV Data File
fi: CSV-datatiedosto

en: Cairo
fi: Kairo

en: Calculate quantities per line item
fi: Laske määrät rivikohtaisesti

en: Calculate tax based on
fi: Veron laskeminen perustuu

en: Cambodia
fi: Kamputsea

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Campaign Monitor
fi: Kampanjan seuranta

en: Campaign Monitor lists have been retrieved
fi: Campaign Monitor -listat on haettu

en: Canada
fi: Kanada

en: Canadian Dollars
fi: Kanadan dollari

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Cannot process image, likely out of memory
fi: Kuvan käsittely ei onnistu, todennäköisesti muisti loppu

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Capital
fi: Pääoma

en: Capital District
fi: Pääkaupunkiseutu

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Cart
fi: Kori

en: Cart item could not be found
fi: Ostoskorin tuotetta ei löytynyt

en: Cart item images could not be updated
fi: Ostoskorin kohteen kuvia ei voitu päivittää

en: Cart updated
fi: Kori päivitetty

en: Category
fi: Kategoria

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Center
fi: Keskelllä

en: Central
fi: Keskus

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Central Greece
fi: Keski-Kreikka

en: Central Macedonia
fi: Keski- Makedonia

en: Chad
fi: Tsad

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
fi: Chaharmahal ja Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Change status to: %s
fi: Vaihda tila seuraavaan: %s

en: Check this if you want to automatically include the large image in downloads
fi: Valitse tämä, jos haluat sisällyttää suuren kuvan automaattisesti latauksiin

en: Checkout
fi: Kassa

en: Chernivtsi Oblast
fi: Tšernivtsin alue

en: Child galleries of selected galleries will automatically be included
fi: Valittujen gallerioiden lapsigalleriat sisällytetään automaattisesti

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso

en: China
fi: Kiina

en: Chinese Yuan
fi: Kiinan renmimbi

en: Choose a gallery for gallery specific template tags to be available
fi: Valitse galleria, jotta galleriakohtaiset mallitunnisteet ovat käytettävissä

en: Choose an action...
fi: Valitse toiminto...

en: Choose from Media Library
fi: Valitse mediakirjastosta

en: Choose from the most used categories
fi: Valitse eniten käytetyistä kategorioista

en: Choose from the most used options
fi: Valitse käytetyimmistä vaihtoehdoista

en: Christmas Island
fi: Joulusaaret

en: City
fi: Kaupunki

en: Classic
fi: Klassinen

en: Classic Theme Options
fi: Klassinen teema-asetukset

en: Clear All Favorites
fi: Tyhjennä kaikki suosikit

en: Clear Sesssions
fi: Selkeät istunnot

en: Clear log
fi: Tyhjennä loki

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Clear sessions
fi: Selkeät istunnot

en: Click here
fi: Klikkaa tästä

en: Click here if the download does not start immediately
fi: Klikkaa tästä, jos lataus ei käynnisty heti

en: Click here to login
fi: Kirjaudu tästä

en: Click the links below to download your photo files
fi: Lataa kuvatiedostot alla olevia linkkejä klikkaamalla

en: Click to reset password
fi: Napsauta nollaa salasana

en: Client Galleries
fi: Asiakasgalleriat

en: Client ID
fi: Asiakkaan ID

en: Close
fi: Sulje

en: Coast
fi: Rannikko

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colombian Peso
fi: Kolumbian peso

en: Color
fi: Väri

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comma separated list of email addresses
fi: Pilkulla erotettu luettelo sähköpostiosoitteista

en: Comment added on %s
fi: Kommentti lisätty %s

en: Comment awaiting approval
fi: Kommentti odottaa hyväksyntää

en: Comment notification to admin
fi: Kommentti-ilmoitus ylläpitäjälle

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments require approval
fi: Kommentit edellyttävät hyväksyntää

en: Comoros
fi: Komorit

en: Completed
fi: Valmis

en: Completed Orders
fi: Valmiit tilaukset

en: Configure
fi: Määritä

en: Confirm New Password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Congo (Brazzaville)
fi: Kongon tasavalta

en: Congo (Kinshasa)
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Connect (Production)
fi: Connect (tuotanto)

en: Connect to
fi: Yhdistä

en: Connect to Square
fi: Yhdistä neliöön

en: Contact Information
fi: Yhteystiedot

en: Contact sent to Light Blue!
fi: Yhteydenotto lähetetty Light Blue!

en: Contact your network administrator to install the update.
fi: Ota yhteyttä verkonvalvojaan päivityksen asentamiseksi.

en: Continue to checkout
fi: Jatka kassalle

en: Continue to payment details
fi: Jatka maksutietoihin

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy and paste the file names above into Lightroom search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
fi: Kopioi ja liitä yllä olevat tiedostonimet Lightroomin hakutoimintoon (Library-suodatin), jotta voit nopeasti etsiä ja luoda uuden kokoelman, joka helpottaa tämän tilauksen käsittelyä. Varmista, että käytät hakuparametria "Contains" (eikä "Contains All").

en: Copy and paste the file names above into Lightroom's search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
fi: Kopioi ja liitä yllä olevat tiedostonimet Lightroomin hakutoimintoon (Library-suodatin), jotta voit nopeasti etsiä ja luoda uuden kokoelman, joka helpottaa tämän tilauksen käsittelyä. Varmista, että käytät hakuparametria "Contains" (eikä "Contains All").

en: Copy system info to clipboard
fi: Kopioi järjestelmätiedot leikepöydälle

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Cork
fi: Korkki

en: Cost
fi: Hinta

en: Could not automatically retrieve the license key for %s
fi: Lisenssiavainta ei voitu hakea automaattisesti %s

en: Could not connect to Campaign Monitor API
fi: Yhteyttä Campaign Monitor API:han ei saatu muodostettua

en: Could not connect to MailChimp API
fi: Yhteyttä MailChimp API:han ei saatu muodostettua

en: Could not connect to PayPal
fi: PayPaliin ei voitu muodostaa yhteyttä

en: Could not find original file to regenerate from
fi: Alkuperäistä tiedostoa ei löytynyt, josta se voitaisiin luoda uudelleen

en: Could not get download file
fi: Lataa tiedosto ei saatu ladattua

en: Could not get locations from Square
fi: Ei saanut sijainteja aukiolta

en: Could not refund payment in Authorize.net: %s
fi: Maksua ei voitu palauttaa Authorize.netissä: %s

en: Could not upload image %s: %s
fi: Kuvaa ei voitu ladata %s: %s

en: Country
fi: Maa

en: County
fi: Kunta

en: Cover
fi: Kansikuva

en: Cover Theme Options
fi: Cover-teeman asetukset

en: Create Account
fi: Luo käyttäjätili

en: Create Users
fi: Luo käyttäjät

en: Create galleries
fi: Luo gallerioita

en: Create user accounts
fi: Käyttäjätilien luominen

en: Create user accounts for any that do not yet exist in your data file
fi: Luo käyttäjätilit kaikille niille, joita ei vielä ole tiedostossasi

en: Create your first automated email
fi: Luo ensimmäinen automaattinen sähköpostiviestisi

en: Create your first discount
fi: Luo ensimmäinen alennus

en: Create your first gallery
fi: Luo ensimmäinen galleria

en: Create your first product
fi: Luo ensimmäinen tuote

en: Create your first product options
fi: Luo ensimmäiset tuotevaihtoehdot

en: Creating automated emails in Sunshine Photo Cart
fi: Automaattisten sähköpostiviestien luominen Sunshine Photo Cartissa

en: Creating discounts in Sunshine Photo Cart
fi: Alennusten luominen Sunshine Photo Cartissa

en: Creating galleries in Sunshine Photo Cart
fi: Gallerioiden luominen Sunshine Photo Cartissa

en: Creating products in Sunshine Photo Cart
fi: Tuotteiden luominen Sunshine Photo Cartissa

en: Credit or debit cards
fi: Luotto- ja pankkikortit

en: Credits
fi: Krediitit

en: Credits Applied
fi: Sovelletut opintopisteet

en: Crete
fi: Kreeta

en: Crimea
fi: Krim

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatia kuna
fi: Kroatia kuna

en: Crop image to this exact size. Note: Cropped images not recommended for Justified or Masonry layouts
fi: Rajaa kuva juuri tähän kokoon. Huomaa: Rajattuja kuvia ei suositella Justified- tai Masonry-asetelmiin

en: Cropping option not recommended for justified or masonry
fi: Rajausvaihtoehtoa ei suositella perustelluille tai muuratuille kohteille

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency Formatting
fi: Valuutan muoto

en: Currency symbol position
fi: Valuutan symbolin paikka

en: Current Image Count
fi: Nykyinen kuvien määrä

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: Current gallery
fi: Nykyinen galleria

en: Current month sales
fi: Kuluvan kuukauden myynti

en: Custom CSS
fi: Räätälöity CSS

en: Custom Email Addresses
fi: Mukautetut sähköpostiosoitteet

en: Custom Message
fi: Mukautettu viesti

en: Custom Note
fi: Mukautettu huomautus

en: Custom email address
fi: Mukautettu sähköpostiosoite

en: Custom email template to invite a user to gallery
fi: Mukautettu sähköpostimalli käyttäjän kutsumiseksi galleriaan

en: Custom ordering
fi: Mukautettu järjestys

en: Custom recipients
fi: Mukautetut vastaanottajat

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer Count
fi: Asiakkaiden määrä

en: Customer ID
fi: Asiakkaan tunnus

en: Customer Information
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer Order Receipt
fi: Asiakkaan tilauskuitti

en: Customer Profile
fi: Asiakkaan profiili

en: Customer Views
fi: Asiakkaiden näkemykset

en: Customer downloaded "%s" from order
fi: Asiakas latasi "%s" tilauksesta

en: Customer has been updated
fi: Asiakas on päivitetty

en: Customer signup at %s
fi: Asiakkaan kirjautuminen osoitteessa %s

en: Customer was notified via email about new files available for download
fi: Asiakkaalle ilmoitettiin sähköpostitse uusista ladattavissa olevista tiedostoista

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customizations
fi: Mukautukset

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Koruna
fi: Tsekin koruna

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: Dadra and Nagar Haveli
fi: Dadra ja Nagar Haveli

en: Daman and Diu
fi: Daman ja Diu

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Dashboard
fi: Ohjausnäkymä

en: Data
fi: Tiedot

en: Data & Logging
fi: Data & kirjaaminen

en: Date
fi: Päiväys

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Day
fi: Päivä

en: Day(s)
fi: Päivä(ä)

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Decimal separator
fi: Desimaalin erotin

en: Decrease quantity
fi: Vähennä kappalemäärää

en: Default
fi: Oletus

en: Default customer location
fi: Asiakkaan oletussijainti

en: Delete
fi: Poista

en: Delete FTP folder
fi: Poista FTP-kansio

en: Delete Unused Image Sizes
fi: Poista käyttämättömät kuvakoot

en: Delete all Galleries, Products, Orders, and settings data will be removed when Sunshine is uninstalled. WARNING! This will delete all images uploaded to your galleries as well!
fi: Poista kaikki galleriat, tuotteet, tilaukset ja asetukset poistetaan, kun Sunshine poistetaan. VAROITUS! Tämä poistaa myös kaikki gallerioihin ladatut kuvat!

en: Delete data on uninstall
fi: Poista kaikki data lisäosan poiston jälkeen

en: Delete orphaned images
fi: Poista orvoksi jääneet kuvat

en: Delete permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Delete selected images
fi: Poista valitut kuvat

en: Delhi
fi: Helsingin

en: Delivery
fi: Toimitus

en: Delivery Method
fi: Toimitustapa

en: Delivery/Shipping Method
fi: Toimitus/kuljetustapa

en: Denmark
fi: Tanska

en: Department
fi: Osasto

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description displayed on the checkout page to the customer
fi: Kuvaus, joka näytetään asiakkaalle kassasivulla

en: Design
fi: Ulkoasu

en: Design Elements
fi: Ulkoasun osat

en: Details
fi: Ykstityiskohdat

en: Dhaka
fi: Helsinki

en: Digital Download
fi: Digitaalinen lataus

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Dinagat Islands
fi: Dinagatin saaret

en: Direct URL
fi: Suora URL-osoite

en: Disable Favorites
fi: Poista suosikit käytöstä

en: Disable Gallery Sharing
fi: Gallerian jakamisen poistaminen käytöstä

en: Disable Image Sharing
fi: Poista kuvien jakaminen käytöstä

en: Disable Products
fi: Poista tuotteet käytöstä

en: Disable Shipping
fi: Poista toimitukset

en: Disable Signup
fi: Poista rekisteröityminen käytöstä

en: Disable Store
fi: Poista Store käytöstä

en: Disable favorites for this gallery
fi: Poista suosikit käytöstä tässä galleriassa

en: Disable gallery sharing
fi: Gallerian jakamisen poistaminen käytöstä

en: Disable individual image sharing for this gallery
fi: Poista yksittäisten kuvien jakaminen käytöstä tässä galleriassa

en: Disable promos throughout Sunshine Photo Cart
fi: Poista promootiot käytöstä koko Sunshine Photo Cart

en: Disable sign up throughout Sunshine
fi: Poista kirjautuminen käytöstä koko Sunshinen ajan

en: Disallowed Categories
fi: Kielletyt luokat

en: Disallowed Galleries
fi: Kielletyt galleriat

en: Disallowed Products
fi: Kielletyt tuotteet

en: Disconnect from
fi: Irrota yhteys

en: Disconnect from Square
fi: Katkaise yhteys Squareen

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount "%s" removed because it is no longer valid
fi: Alennus "%s" poistettu, koska se ei ole enää voimassa

en: Discount (optional)
fi: Alennus (valinnainen)

en: Discount Amount
fi: Alennuksen määrä

en: Discount Code
fi: Alennuskoodi

en: Discount Code or Gift Card
fi: Alennuskoodi tai lahjakortti

en: Discount Expiration (Optional)
fi: Alennuksen päättyminen (valinnainen)

en: Discount Info
fi: Alennustiedot

en: Discount Type
fi: Alennuksen tyyppi

en: Discount code could not be removed
fi: Alennuskoodia ei voitu poistaa

en: Discount code is invalid
fi: Alennuskoodi ei ole voimassa

en: Discount per item
fi: Alennus tuotetta kohti

en: Discount percentage will be applied to shipping cost as well
fi: Alennusprosenttia sovelletaan myös toimituskuluihin

en: Discounts
fi: Alennukse

en: Display Fields
fi: Näyttökentät

en: Display Options
fi: Näyttöasetukset

en: Display Sunshine's main menu links
fi: Näytä Sunshinen päävalikko

en: Display a gallery password box
fi: Näytä salasana gallerialle

en: Display a search box
fi: Näytä hakukenttä

en: Display prices
fi: Näytä hinnat

en: Distraction Free Checkout
fi: Häiriötön kassa

en: District
fi: Piiri

en: District Of Columbia
fi: Washington

en: Do not allow customer to add more than this amount to cart
fi: Älä anna asiakkaan lisätä ostoskoriin tätä määrää suurempia summia

en: Do not allow saving images to favorites across all galleries
fi: Älä salli kuvien tallentamista suosikkeihin kaikissa gallerioissa

en: Do not allow sharing galleries
fi: Älä salli gallerioiden jakamista

en: Do not allow sharing images within a gallery
fi: Älä salli kuvien jakamista galleriassa

en: Do not require shipping for this item at checkout
fi: Älä vaadi tämän kohteen toimitusta kassalla

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Dominica
fi: Dominican liittovaltio

en: Dominican Peso
fi: Dominikaanin peso

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Done!
fi: Valmista!

en: Download
fi: Lataus

en: Download Gallery
fi: Lataa galleria

en: Download PDF
fi: Lataa PDF

en: Download additional files for this order
fi: Lataa lisää tiedostoja tätä tilausta varten

en: Download all order items
fi: Lataa kaikki tilauserät

en: Download file
fi: Lataa tiedosto

en: Download files
fi: Lataa tiedostot

en: Download unavailable until payment is complete
fi: Lataus ei ole käytettävissä, kunnes maksu on suoritettu

en: Download your order items
fi: Lataa tilauserät

en: Downloaded free gallery %s
fi: Ladattu ilmainen galleria %s

en: Downloaded free image %s
fi: Ladattu ilmainen kuva %s

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Downloads: %s
fi: Lataukset: %s

en: Drop files here
fi: Raahaa tiedostoja tähän

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: ERROR, something went really wrong
fi: VIRHE, jokin meni todella pieleen

en: EU VAT Number
fi: EU:n alv-numero

en: Each item in cart
fi: Jokainen tuote ostoskorissa

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
fi: Itä-Azarbaijan (آذربایجان شرقی)

en: East Macedonia and Thrace
fi: Itä- Makedonia ja Traakia

en: Eastern
fi: Itäinen

en: Eastern Cape
fi: Itä-Kap

en: Eastern Samar
fi: Itä-Samar

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Automated Email
fi: Muokkaa automatisoitua sähköpostia

en: Edit Discount
fi: Muokkaa alennusta

en: Edit Email Log
fi: Muokkaa sähköpostilokia

en: Edit Gallery
fi: Muokkaa Galleriaa

en: Edit Order
fi: Muokkaa Tilausta

en: Edit Order Status
fi: Muokkaa Tilauksen Statusta

en: Edit Price Level
fi: Muokkaa Hintaryhmää

en: Edit Product
fi: Muokkaa Tuotetta

en: Edit Product Category
fi: Muokkaa tuotekategoriaa

en: Edit Product Option
fi: Muokkaa tuotevaihtoehtoa

en: Edit images
fi: Muokkaa kuvia

en: Edit user
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Egypt
fi: Egypti

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta

en: Elgeyo-Marakwet
fi: Elgeyo Marakwet

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Content
fi: Sähköpostin sisältö

en: Email Log
fi: Sähköpostiloki

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Sender
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: Email Template
fi: Sähköpostin malli

en: Email address provided for
fi: Sähköpostiosoite, joka on annettu

en: Email logo
fi: Sähköpostilogo

en: Email notifications sent from Sunshine Photo Cart are listed below. Click on an email to configure it.
fi: Sunshine Photo Cartin lähettämät sähköposti-ilmoitukset on lueteltu alla. Klikkaa sähköpostia määrittääksesi sen.

en: Email receipt sent to admins after successful order
fi: Sähköpostikuitti lähetetään ylläpitäjille onnistuneen tilauksen jälkeen

en: Email receipt sent to customer after successful order
fi: Sähköpostikuitti lähetetään asiakkaalle onnistuneen tilauksen jälkeen

en: Email required
fi: E-posti aadress on kohustuslik

en: Email sent to customer after account sign up
fi: Sähköposti lähetetään asiakkaalle tilin rekisteröinnin jälkeen

en: Email sent to customer when comment added to order
fi: Sähköposti lähetetään asiakkaalle, kun kommentti lisätään tilaukseen

en: Email sent to customer when resetting password
fi: Asiakkaalle lähetettävä sähköposti salasanan palauttamisen yhteydessä

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Enable %s
fi: Salli %s

en: Enable Taxes
fi: Ota verot käyttöön

en: Enable logging
fi: Ota käyttöön testitilan lokitus

en: Enable logging of all events within Sunshine to help with debugging. Disable when not needed.
fi: Ota käyttöön kaikkien Sunshinen tapahtumien kirjaaminen debuggauksen helpottamiseksi. Poista käytöstä, kun sitä ei tarvita.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabling this option will attempt to block search engine bots from crawling and indexing galleries and images
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön yrittää estää hakukoneiden botteja indeksoimasta ja indeksoimasta gallerioita ja kuvia

en: Enabling this option will disable the right click menu and also not allow images to be dragged/dropped to the desktop. NOT a 100% effective method, but should stop most people. Is NOT used for admin users.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön poistaa oikealla napsautuksella napsautettavan valikon käytöstä ja estää myös kuvien vetämisen/pudottamisen työpöydälle. EI ole 100% etehokas menetelmä, mutta sen pitäisi pysäyttää useimmat ihmiset. EI käytetä ylläpitäjäkäyttäjille.

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the account page.
fi: Sivun URL-osoitteisiin liitetään päätepisteet, joiden avulla voidaan käsitellä tiettyjä toimintoja tilisivulla.

en: Enter Gallery Access Code
fi: Kirjoita gallerian pääsykoodi

en: Enter a Google API key to enable address autocomplete at checkout, <a href="%s" target="_blank">learn more here</a>
fi: Anna Google API -avain, jotta voit ottaa osoitteen automaattisen täydennyksen käyttöön kassalla, <a href="%s" target="_blank">lisätietoja täältä</a>

en: Enter email addresses separated by comma
fi: Syötä sähköpostiosoitteet pilkulla erotettuna

en: Enter email addresses separated by commas
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteet pilkulla erotettuna

en: Entire cart
fi: Koko ostoskori

en: Entire gallery download
fi: Koko galleria lataa

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error
fi: Virhe

en: Error processing credit card: %s (%s)
fi: Luottokortin käsittelyvirhe: %s (%s)

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Euros
fi: Euro

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Every %d Minutes
fi: %d minuutin välein

en: Expiration
fi: Päättymisaika

en: Expired
fi: Päättynyt

en: Expires
fi: Umpeutuu

en: Expires on %s
fi: Vanhentuu %s

en: Explainer text to customers about the print release.
fi: Selittävä teksti asiakkaille painojulkaisusta.

en: Export
fi: Vie

en: Export %s
fi: Vie %s

en: Exports
fi: Viennit

en: Extra Content
fi: Lisäsisältö

en: Extra Shipping Cost
fi: Postituslisä

en: Extra content to be shown on all invoices
fi: Kaikissa laskuissa ilmoitettava lisäsisältö

en: FTP Folders
fi: FTP-kansiot

en: FTP Images Folder
fi: FTP-kuvien kansio

en: Failed modal security check
fi: Epäonnistunut modaalinen turvatarkastus

en: Failed security check
fi: Turvatarkastus epäonnistui

en: Failed to capture PayPal payment
fi: PayPal-maksun kaappaaminen epäonnistui

en: Failed to pass security
fi: Ei läpäissyt turvatoimia

en: Failed to refresh Square token: %s
fi: Aukion merkin päivittäminen epäonnistui: %s

en: Failed to remove association from Sunshine Photo Cart: %s
fi: Yhdistyksen poistaminen Sunshine Photo Cartista epäonnistui: %s

en: Failed to send contact to Light Blue
fi: Yhteyden lähettäminen Light Blue:lle epäonnistui

en: Failed to send order to Light Blue
fi: Ei onnistunut lähettämään tilausta Light Blue

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Fallback Featured Image
fi: Varakuva

en: Family
fi: Perhe

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Favorite
fi: Suosikki

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Favorites (Admin)
fi: Suosikit (admin)

en: Favorites (Custom Recipient)
fi: Suosikit (mukautettu vastaanottaja)

en: Favorites cleared
fi: Suosikit poistettu

en: Favorites notification sent by customers to a custom recipient
fi: Asiakkaiden lähettämät suosikki-ilmoitukset mukautetulle vastaanottajalle

en: Favorites notification sent by customers to site admin
fi: Asiakkaiden lähettämä suosikki-ilmoitus sivuston ylläpitäjälle

en: Favorites submitted by %s on %s
fi: Suosikit lähettänyt %s on %s

en: Federal Dependencies
fi: Liittovaltion riippuvuudet

en: Fee Amount
fi: Palkkion määrä

en: Fee Name
fi: Maksun nimi

en: Fees
fi: Maksut

en: Fees added to the order for using this payment method
fi: Maksut, jotka lisätään tilaukseen tämän maksutavan käyttämisestä

en: Field contains invalid data
fi: Kenttä sisältää virheellisiä tietoja

en: Field is required
fi: Pakollinen kenttä

en: Fiji
fi: Fidji

en: File could not be deleted
fi: Tiedostoa ei voitu poistaa

en: File for print release information when a customer downloads an image
fi: Tiedosto tulostuksen julkaisutietoja varten, kun asiakas lataa kuvan

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Filenames
fi: Tiedostonimet

en: Files
fi: Tiedostot

en: Files for [order_name] are now available for download
fi: Tiedostot [tilaus_nimi] ovat nyt ladattavissa

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter by customer
fi: Suodata asiakkaiden mukaan

en: Filter by gallery
fi: Suodata gallerian mukaan

en: Filter galleries list
fi: Suodata gallerioiden luettelo

en: Finland
fi: Suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Fixed amount
fi: Kiinteä summa

en: Flat Rate
fi: Kiinteä toimituskulu

en: For processing free orders
fi: Maksuttomien tilausten käsittelyä varten

en: For processing test orders
fi: Testitilausten käsittelyä varten

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Ilmainen

en: Free Download
fi: Ilmainen lataus

en: Free Downloads
fi: Ilmaiset lataukset

en: Free Shipping
fi: Ilmainen toimitus

en: Free State
fi: Vapaa osavaltio

en: Free gallery downloads
fi: Ilmaiset galleria lataukset

en: Free image download count
fi: Ilmaisen kuvan latausmäärä

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan Eteläiset alueet

en: Friend
fi: Kaveri

en: From 1-100, a max percent size of the image
fi: 1-100, kuvan maksimikoko prosentteina

en: From Email
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: From Name
fi: Lähettäjän nimi

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilisi kojelaudalla voit tarkastella <a href="%1$s">viimeisimpiä tilauksiasi</a>, hallita <a href="%2$s">toimitusosoitettasi</a> ja <a href="%3$s">muokata salasanaasi ja tilitietojasi</a>.

en: Full refund
fi: Täysi palautus

en: GO
fi: MENE

en: Gabon
fi: Gabonin tasavalta

en: Galleries
fi: Galleriat

en: Galleries Layout
fi: Gallerioiden asettelu

en: Galleries come with a Store where products are shown first and customers add images to cart. You can disable this if you do not want to make it available.
fi: Gallerioissa on myymälä, jossa tuotteet näytetään ensin ja asiakkaat lisäävät kuvia ostoskoriin. Voit poistaa tämän käytöstä, jos et halua sitä saataville.

en: Galleries list
fi: Galleriat luettelo

en: Galleries list navigation
fi: Gallerioiden luettelon navigointi

en: Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Gallery Creation Date (New to Old)
fi: Gallerian luontipäivämäärä (uusi vanhaan)

en: Gallery Creation Date (Old to New)
fi: Gallerian luontipäivämäärä (vanhasta uuteen)

en: Gallery Featured Image
fi: Galleria Suosikkikuva

en: Gallery Options
fi: Gallerian Asetukset

en: Gallery Order
fi: Galleria Tilaus

en: Gallery Search Box
fi: Gallerian hakukenttä

en: Gallery Sharing
fi: Gallerian jakaminen

en: Gallery Theme
fi: Galleria-teema

en: Gallery Type
fi: Galleriatyyppi

en: Gallery access code is incorrect, please try again
fi: Gallerian pääsykoodi on väärä, yritä uudelleen

en: Gallery archives
fi: Gallerian arkistot

en: Gallery name unavailable
fi: Gallerian nimi ei ole käytettävissä

en: Galápagos
fi: Galápagosin saaret

en: General
fi: Yleiset

en: General Options
fi: Yleiset asetukset

en: General template for custom messages
fi: Yleinen malli mukautettuja viestejä varten

en: Generate coupon code
fi: Luo kuponkikoodi

en: Generate password
fi: Luo salasana

en: Geneva
fi: Geneve

en: Germany
fi: Saksa

en: Get Download
fi: Lataa

en: Get New Password
fi: Hanki uusi salasana

en: Go to product options
fi: Siirry tuotevaihtoehtoihin

en: Gold
fi: Kulta

en: Google Maps API Key
fi: Google Maps API-avain

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guest
fi: Vieras

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea-Bissaun tasavalta

en: Hamburg
fi: Hampuri

en: Hanover
fi: Hannover

en: Hawke’s Bay
fi: Hawke's Bay

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide funding sources
fi: Piilota rahoituslähteet

en: Hide galleries from search engines
fi: Piilota galleriat hakukoneilta

en: Hide link to main galleries page
fi: Piilota linkki gallerioiden pääsivulle

en: Hide others
fi: Piilota muut

en: Hide promos
fi: Piilota promootiot

en: Hide the link to your main galleries page in any Sunshine menus. Helpful if you want users to stick to just a single gallery.
fi: Piilota linkki päägalleriasivulle kaikissa Sunshine-valikoissa. Hyödyllinen, jos haluat käyttäjien pysyvän vain yhdessä galleriassa.

en: Highlight color
fi: Korostusväri

en: Homa Bay
fi: Homa Lahti

en: Hong Kong Dollar
fi: Hongkongin dollari

en: Hong Kong Island
fi: Hongkongin saari

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Hour(s)
fi: Tunti(a)

en: How long should the coupon code be valid for after being created? This will override any expiration date settings of the selected discount code
fi: Kuinka kauan kuponkikoodin pitäisi olla voimassa luomisen jälkeen? Tämä ohittaa valitun alennuskoodin voimassaoloajan asetukset

en: How much this product costs you to be produced, used to determine your profit every time you sell this item
fi: Kuinka paljon tämän tuotteen tuottaminen maksaa sinulle, ja tätä käytetään voiton määrittämiseen aina, kun myyt tämän tuotteen

en: Howland Island
fi: Howlandin saari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Hungary
fi: Unkari

en: I have read and acknowledge the print release terms
fi: Olen lukenut ja hyväksyn painojäljen vapautusehdot

en: I'm done
fi: Olen valmis

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icelandic krona
fi: Islannin kruunu

en: If a price is left blank, the product will not be made available for this price level
fi: Jos hinta jätetään tyhjäksi, tuotetta ei aseteta saataville kyseisellä hintatasolla

en: If customer does not have address entered yet, what location is used to determine the default location
fi: Jos asiakkaalla ei ole vielä osoitetta, mitä sijaintia käytetään oletussijainnin määrittämiseen

en: If multiple flat rate options are available, only show this one if it is the highest priced
fi: Jos käytettävissä on useita kiinteähintaisia vaihtoehtoja, näytä vain tämä vaihtoehto, jos se on hinnaltaan korkein

en: If you have changed thumbnail size, digital download size or watermark settings, you need to regenerate images.
fi: Jos olet muuttanut pikkukuvan kokoa, digitaalisen latauksen kokoa tai vesileima-asetuksia, sinun on luotava kuvat uudelleen.

en: Image
fi: Kuva

en: Image %s added to favorites
fi: Kuva %s lisätty suosikkeihin

en: Image %s removed from favorites
fi: Kuva %s poistettu suosikeista

en: Image Comment (Admin)
fi: Kuva Kommentti (admin)

en: Image Data
fi: Kuvatiedot

en: Image File List
fi: Kuvatiedostoluettelo

en: Image Options
fi: Kuva-asetukset

en: Image Order
fi: Kuvan tilaus

en: Image Quality
fi: Kuvan laatu

en: Image Sharing
fi: Kuvien jakaminen

en: Image Theft Prevention
fi: Kuvien suojaaminen luvattomalta käytöltä

en: Image Upload Date (New to Old)
fi: Kuvan latauspäivämäärä (uudesta vanhaan)

en: Image Upload Date (Old to New)
fi: Kuvan latauspäivämäärä (vanhasta uuteen)

en: Image Views
fi: Kuvanäkymät

en: Image added to favorites
fi: Kuva lisätty suosikkeihin

en: Image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied. Recommend increasing available memory.
fi: Kuvan lataaminen ei onnistunut kokonaan, koska se on liian suuri palvelimellesi. Pienoiskuvia ja vesileimoja ei ehkä ole otettu käyttöön. Suosittele käytettävissä olevan muistin lisäämistä.

en: Images
fi: Kuvat

en: Images Layout
fi: Kuvien asettelu

en: Images in your cart have been removed because they are no longer available
fi: Ostoskorissasi olevat kuvat on poistettu, koska ne eivät ole enää saatavilla

en: Images in your favorites have been removed because they are no longer available
fi: Suosikeissasi olevat kuvat on poistettu, koska ne eivät ole enää saatavilla

en: Import
fi: Tuo

en: Include a print release file in every digital download, a PDF file is recommended
fi: Sisällytä painojulkaisutiedosto jokaiseen digitaaliseen lataukseen, PDF-tiedosto on suositeltava

en: Include large image size in download
fi: Sisällytä suuri kuvakoko lataukseen

en: Include sub galleries
fi: Sisällytä alasaligalleriat

en: Included in footer of every email
fi: Sisältyy jokaisen sähköpostin alatunnisteeseen

en: Included in this package:
fi: Tähän pakettiin sisältyy:

en: Increase quantity
fi: Lisää kappalemäärää

en: India
fi: Intia

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Indonesia Rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Inner Mongolia / 內蒙古
fi: Sisäinen Mongolia / 內蒙古

en: Insert into gallery
fi: Lisää galleriaan

en: Installment
fi: Osamaksu

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Instructions included on order receipt page and email with how to complete payment
fi: Tilauksen kuittisivulla ja sähköpostissa on ohjeet maksun suorittamisesta

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Invalid MailChimp API key supplied.
fi: Virheellinen MailChimp API-avain toimitettu.

en: Invalid checkout section
fi: Virheellinen kassan osio

en: Invalid comment submission - comments not allowed
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - kommentit eivät ole sallittuja

en: Invalid comment submission - failed security check
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - epäonnistunut tietoturvatarkastus

en: Invalid comment submission - invalid email address
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid comment submission - no image ID or content
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - ei kuvan ID tai sisältöä

en: Invalid comment submission - no image found
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - no image found

en: Invalid comment submission - unknown reason
fi: Virheellinen kommentin lähettäminen - tuntematon syy

en: Invalid email
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid email address
fi: Virheellinen sähköpostiosoite

en: Invalid email address provided for
fi: Virheellinen sähköpostiosoite annettiin

en: Invalid email or password, please try again
fi: Virheellinen sähköpostiosoite tai salasana, yritä uudelleen

en: Invalid file type
fi: Tiedoston tyyppi ei kelpaa

en: Invalid file upload
fi: Virheellinen tiedoston lataus

en: Invalid gallery
fi: Virheellinen galleria

en: Invalid gallery password submission
fi: Gallerian salasanan antaminen on virheellinen

en: Invalid gallery password submission for
fi: Gallerian salasanan lähettäminen on virheellinen

en: Invalid gallery password submission: gallery not found
fi: Gallerian salasanan antaminen on virheellinen: galleriaa ei löydy

en: Invalid license
fi: Virheellinen lisenssi

en: Invalid license key
fi: Viallinen lisenssiavain

en: Invalid login attempt
fi: Virheellinen kirjautumisyritys

en: Invalid order ID
fi: Virheellinen tilaustunnus

en: Invalid passcode
fi: Virheellinen salasana

en: Invalid password reset attempt
fi: Virheellinen salasanan palautusyritys

en: Invalid payment
fi: Virheellinen maksu

en: Invalid request
fi: Virheellinen pyyntö

en: Invalid reset password URL
fi: Virheellinen URL-osoite salasanan palauttamiseksi

en: Invalid signup attempt
fi: Virheellinen rekisteröitymisyritys

en: Invalid submission
fi: Virheellinen lähetys

en: Invalid tool
fi: Virheellinen työkalu

en: Invalid user
fi: Virheellinen käyttäjä

en: Invite User to Register
fi: Kutsu käyttäjä rekisteröitymään

en: Invite to Gallery
fi: Kutsu galleriaan

en: Invite user to gallery
fi: Kutsu käyttäjä galleriaan

en: Invite user to register
fi: Kutsu käyttäjä rekisteröitymään

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice #%s
fi: Lasku #%s

en: Invoice for %s
fi: Lasku %s

en: Invoices
fi: Laskut

en: Ionian Islands
fi: Joonianmeren saaret

en: Isle of Man
fi: Mansaari

en: Israeli Shekel
fi: Israelin sekeli

en: Italy
fi: Italia

en: Item Price
fi: Hinta

en: Item Total
fi: Yhteensä

en: Item not added to cart
fi: Tuotetta ei ole lisätty ostoskoriin

en: Item not filled
fi: Kohdetta ei ole täytetty

en: Item removed from cart
fi: Artikkeli poistettiin ostoskorista

en: Items
fi: Tuotteet

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Jammu and Kashmir
fi: Jammu ja Kashmir

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni

en: Jarvis Island
fi: Jarvisin saari

en: Johnston Atoll
fi: Johnstonin atolli

en: Justified
fi: Tasattu

en: Kavango West
fi: Kavango Länsi

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kenyan Shilling
fi: Kenian shillinki

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Kingman Reef
fi: Kingmanin riutta

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
fi: Kohgiluyeh ja BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Kyiv
fi: Kiova

en: Kyoto
fi: Kioto

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Label
fi: Kentän nimi

en: Large Size
fi: Suuri koko

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last month sales
fi: Viime kuun myynti

en: Latest Activity
fi: Aktiivinen viimeksi

en: Layout
fi: Asettelu

en: Learn how to increase the WordPress memory limit
fi: Opi lisäämään WordPressin muistirajaa

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Leave blank for full resolution
fi: Jätä tyhjäksi täydelle resoluutiolle

en: Leave blank to use default order numbering, otherwise set the next order number to be used
fi: Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää oletustilausnumerointia, muuten aseta seuraava käytettävä tilausnumero

en: Leave empty to keep current password
fi: Jätä tyhjäksi, jos haluat säilyttää nykyisen salasanan

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left space
fi: Vasen väli

en: License for %s could not be deactivated, please <a href="%s" target="_blank">contact support</a>
fi: Lisenssiä %s ei voitu poistaa käytöstä, <a href="%s" target="_blank">ota yhteyttä asiakaspalveluun</a>

en: License for %s failed to be activated: %s
fi: Lisenssiä %s ei onnistuttu aktivoimaan: %s

en: License for %s failed to be updated: %s
fi: Lisenssiä %s ei onnistuttu päivittämään: %s

en: License for %s has been activated
fi: Lisenssi %s on aktivoitu

en: License for %s has been deactivated
fi: Lisenssi %s on poistettu käytöstä

en: License for %s has been updated
fi: Lisenssi %s on päivitetty

en: Licenses
fi: Luvat

en: Lifetime sales
fi: Elinikäinen myynti

en: Light Blue API key has not been set
fi: Vaaleansinistä API-avainta ei ole asetettu

en: Limits
fi: Rajoitukset

en: List
fi: Lista

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Littoral
fi: Litoraali

en: Live Login ID
fi: Live kirjautumistunnus

en: Live Public Key
fi: Julkinen avain

en: Live Secret
fi: Elävä salaisuus

en: Live Secret Key
fi: Live-tilan salaiset avaimet

en: Live Transaction Key
fi: Live-transaktioavain

en: Load %s more images
fi: Lataa %s lisää kuvia

en: Load more
fi: Lataa lisää

en: Load more button
fi: Lataa lisää -painike

en: Loading
fi: Ladataan

en: Local Delivery
fi: Paikallinen toimitus

en: Location (Production)
fi: Sijainti (tuotanto)

en: Locations refreshed from Square
fi: Sijoituspaikat päivitetty aukiolta

en: Log
fi: Loki

en: Log file has been cleared
fi: Lokitiedosto on tyhjennetty

en: Logged in
fi: Kirjautunut

en: Logged out
fi: Kirjautui ulos

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Login to your <a href="%s" target="_blank">MailChimp account</a> to get your API key
fi: Kirjaudu sisään <a href="%s" target="_blank">MailChimp-tilillesi</a> saadaksesi API-avaimen

en: Login to your Campaign Monitor account to get your API key
fi: Kirjaudu sisään Campaign Monitor -tilillesi saadaksesi API-avaimen

en: Login to your Campaign Monitor account to get your client ID
fi: Kirjaudu sisään Campaign Monitor -tilillesi saadaksesi asiakastunnuksesi

en: Login to your Lightblue account to get your API key
fi: Kirjaudu sisään Lightblue-tilillesi saadaksesi API-avaimen

en: Logo to use in header of email
fi: Sähköpostin otsikossa käytettävä logo

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Lost password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Lower Saxony
fi: Ala-Saksin osavaltio

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macao S.A.R., China
fi: Macaon Kiinan kansantasavallan erityishallintoalue

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: MailChimp lists have been retrieved
fi: MailChimp-listat on haettu

en: Main Background
fi: Tärkein tausta

en: Main Galleries Page
fi: Gallerioiden pääsivu

en: Main Links
fi: Tärkeimmät linkit

en: Main Text
fi: Pääkirjoitus

en: Make free shipping available for the order. You must have a Free Shipping Method active with the option to be enabled via discount code.
fi: Tarjoa tilaukselle ilmainen toimitus. Sinulla on oltava ilmainen toimitustapa aktiivisena ja mahdollisuus ottaa se käyttöön alennuskoodilla.

en: Make name optional when signing up
fi: Tee nimi vapaaehtoiseksi rekisteröitymisen yhteydessä

en: Make password optional when signing up (otherwise password will automatically be created for them)
fi: Tee salasanasta valinnainen rekisteröitymisen yhteydessä (muuten salasana luodaan automaattisesti)

en: Making changes to your image sizes does not immediately affect your galleries and you will need to regenerate all images. <a href="%s" target="_blank">Please see this help article</a>
fi: Kuvakokojen muuttaminen ei vaikuta välittömästi gallerioihisi, ja sinun on luotava kaikki kuvat uudelleen. <a href="%s" target="_blank">Katso tämä ohjeartikkeli</a>

en: Malacca (Melaka)
fi: Malakka (Melaka)

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Malaysian Ringgits
fi: Malesian ringgit

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Manage comments on this image
fi: Hallitse tämän kuvan kommentteja

en: Manage more price levels to offer different pricing in across galleries for the same product
fi: Hallitse useampia hintatasoja, jotta voit tarjota samalle tuotteelle eri hinnoittelut eri gallerioissa

en: Maputo Province
fi: Maputon maakunta

en: Margin from edge
fi: Etäisyys reunasta

en: Marshall Islands
fi: Marshallsaaaret

en: Mascara
fi: Ripsiväri

en: Masonry
fi: Tiilitetty (Masonry)

en: Max Quantity
fi: Maksimi määrä

en: Max Size
fi: Max Koko

en: Max free downloads
fi: Max ilmaisia latauksia

en: Max number of free downloads allowed between all galleries
fi: Suurin sallittu ilmaisten latausten määrä kaikkien gallerioiden välillä

en: Max uses per person
fi: Enimmäiskäyttömäärät henkilöä kohti

en: Maximum Order Amount
fi: Tilauksen enimmäismäärä

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Background
fi: Valikon taustaväri

en: Menu Links
fi: Valikko Linkit

en: Merchant ID
fi: Kauppiastunnus

en: Merchant Key
fi: Kauppiaan avain

en: Message
fi: Viesti

en: Message failed to send
fi: Viestin lähetys epäonnistui

en: Message sent successfully
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti

en: Messaging
fi: Viestit

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Midway Atoll
fi: Midwayn atolli

en: Min Qty
fi: Min Määrä

en: Minimum Order
fi: Vähimmäisostos

en: Minimum Order Amount
fi: Minimi tilaus summa

en: Minimum amount a customer must have in cart before they can checkout
fi: Vähimmäismäärä, joka asiakkaalla on oltava ostoskorissa, ennen kuin hän voi tehdä kassalle

en: Minimum purchase amount
fi: Vähimmäisostosumma

en: Miscellaneous Elements
fi: Erilaiset elementit

en: Missing required password reset fields
fi: Puuttuvat vaaditut salasanan palautuskentät

en: Mode
fi: Toimintatila

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month(s)
fi: Kuukautta

en: Morocco
fi: Marokko

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Multi-Image
fi: Monikuvakäyttö

en: Multi-image
fi: Monikuva

en: Municipality
fi: Kunta

en: Municipality / District
fi: Kunta / Alue

en: Murang’a
fi: Murang'a

en: Must acknowledge print release
fi: Täytyy kuitata painojäljen vapautus

en: Must be a PNG image, ideally with transparency
fi: Kuvan on oltava PNG-kuva, mieluiten läpinäkyvä

en: My WordPress Theme
fi: WordPressin teema

en: My business location
fi: Yritykseni sijainti

en: M’Sila
fi: M'Sila

en: Nairobi County
fi: Nairobin piirikunta

en: Name
fi: Nimi

en: Name Optional for Signup
fi: Nimi Vapaaehtoinen rekisteröitymistä varten

en: Name displayed on the checkout page to the customer
fi: Nimi, joka näytetään asiakkaalle kassasivulla

en: Navassa Island
fi: Navassan saari

en: Navigation Method
fi: Navigointimenetelmä

en: Nepali Rupee
fi: Nepalin rupia

en: Net amount
fi: Nettomäärä

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New
fi: Uusi

en: New Automated Email
fi: Uusi automatisoitu sähköposti

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Customers
fi: Uudet asiakkaat

en: New Discount
fi: Uusi alennus

en: New Email Log
fi: Uusi sähköpostiloki

en: New Galleries
fi: Uudet galleriat

en: New Gallery
fi: Uusi Galleria

en: New Images
fi: Uusia kuvia

en: New Order
fi: Uusi Tilaus

en: New Order Status
fi: Uusi Tilauksen Status

en: New Orders
fi: Uudet tilaukset

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Password Confirmation
fi: Uuden salasanan vahvistus

en: New Price Level
fi: Uusi Hintaryhmä

en: New Product
fi: Uusi Tuote

en: New Product Category Name
fi: Uuden tuotekategorian nimi

en: New Product Option Name
fi: Uusi tuote Vaihtoehto Nimi

en: New South Wales
fi: Uusi Etelä-Wales

en: New Territories
fi: Uudet territoriot

en: New Valley
fi: Uusi laakso

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: New images are available in your FTP folder
fi: Uudet kuvat ovat saatavilla FTP-kansiossasi

en: New order: %s from %s
fi: Uusi tilaus: %s alkaen %s

en: New passwords do not match
fi: Uudet salasanat eivät täsmää

en: Newborn
fi: Vastasyntynyt

en: Newfoundland and Labrador
fi: Newfoundland ja  Labrador

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Order Number
fi: Seuraava tilausnumero

en: Next Step
fi: Seuraava vaihe

en: No Email Log found
fi: Ei sähköpostilokia löydetty

en: No Email Log found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt sähköpostilokia

en: No Stripe payment intent id
fi: Ei Stripe-maksuaikomuksen tunnusta

en: No To recipient was selected
fi: Vastaanottajalle ei ole valittu

en: No activity
fi: Ei toimintaa

en: No added fees
fi: Ei lisämaksuja

en: No automated emails found
fi: Ei automaattisia sähköposteja löydetty

en: No automated emails found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt automaattisia sähköposteja

en: No billing address collected for this customer
fi: Tälle asiakkaalle ei ole kerätty laskutusosoitetta

en: No billing address collected for this order
fi: Tälle tilaukselle ei ole kerätty laskutusosoitetta

en: No custom recipients were provided
fi: Mukautettuja vastaanottajia ei ole annettu

en: No customer views
fi: Ei asiakkaiden näkemyksiä

en: No customers found
fi: Asiakkaita ei löytynyt

en: No data found
fi: Tietoja ei löytynyt

en: No discounts found
fi: Alennuskoodeja ei löytynyt

en: No discounts found in trash
fi: Alennuksia ei löytynyt roskakorista

en: No emails collected yet
fi: Ei vielä kerättyjä sähköposteja

en: No files were attached to this order
fi: Tähän tilaukseen ei ole liitetty tiedostoja

en: No gallery found with that password
fi: Tällä salasanalla ei löydy galleriaa

en: No image ID provided
fi: Kuvan tunnusta ei ole annettu

en: No images in this gallery
fi: Tässä galleriassa ei ole kuvia

en: No lists were found in your Campaign Monitor account
fi: Kampanjamonitor-tililtäsi ei löytynyt listoja

en: No lists were found in your MailChimp account. You must create a list for subscribers to be placed.
fi: MailChimp-tililtäsi ei löytynyt listoja. Sinun on luotava lista tilaajien sijoittamista varten.

en: No location by default
fi: Ei oletussijaintia

en: No log entries yet
fi: Ei vielä lokimerkintöjä

en: No merchant ID in %s settings
fi: Ei kauppiaan tunnusta %s-asetuksissa

en: No orders found
fi: Tilauksia ei löytynyt

en: No orders found in trash
fi: Poistettuja Tilauksia ei löytynyt

en: No orphans found!
fi: Orpoja ei löytynyt!

en: No parent gallery
fi: Ei vanhempien galleriaa

en: No price levels set
fi: Hintatasoja ei ole vahvistettu

en: No product options found
fi: Tuotevaihtoehtoja ei löytynyt

en: No product provided
fi: Tuotetta ei ole toimitettu

en: No products found
fi: Tuotteita ei löytynyt

en: No products found in trash
fi: Poistettuja tuotteita ei löytynyt

en: No response from credit card processor
fi: Ei vastausta luottokortin käsittelijältä

en: No results for this export
fi: Ei tuloksia tälle viennille

en: No sessions found!
fi: Istuntoja ei löytynyt!

en: No shipping address collected for this customer
fi: Tälle asiakkaalle ei ole kerätty toimitusosoitetta

en: No shipping address collected for this order
fi: Tälle tilaukselle ei ole kerätty toimitusosoitetta

en: No source ID
fi: Ei lähdetunnusta

en: No user with that email address
fi: Ei käyttäjää tällä sähköpostiosoitteella

en: None
fi: Ei mitään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: North Aegean
fi: Pohjois-Egeanmeri

en: North East
fi: Koillis

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
fi: Pohjois-Khorasan (خراسان شمالی)

en: North Korea
fi: Pohjois-KoreaKorean demokraattinen kansantasavalta

en: North Rhine-Westphalia
fi: Nordrhein-Westfalen

en: North Sinai
fi: Pohjois-Sinai

en: North West
fi: Luoteinen

en: North-Western
fi: Luoteinen

en: Northern Cape
fi: Pohjois-Kap

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northern Samar
fi: Pohjois-Samar

en: Northern Territory
fi: Pohjoisterritorio

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Not a valid email address
fi: Kelvoton sähköpostiosoite

en: Not a valid image ID
fi: Ei kelvollinen kuvatunnus

en: Not enough data on transaction to process refund
fi: Tapahtuman tiedot eivät riitä palautuksen käsittelyyn

en: Not enough transaction data on %s to process refund
fi: %s ei ole tarpeeksi tapahtumatietoja palautuksen käsittelyyn

en: Note: If your source gallery is password protected, a unique password is generated for each gallery that is created in this process.
fi: Huomautus: Jos lähdegalleria on suojattu salasanalla, jokaiselle tässä prosessissa luotavalle gallerialle luodaan oma salasana.

en: Note: You are using the free Square payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Square processing fees. This added fee is removed by using the Square Pro add-on.
fi: Huomautus: Käytät ilmaista Square-maksuporttiintegraatiota. Tämä sisältää ylimääräisen %s%% fee maksujen käsittelyyn jokaisesta Sunshine Photo Cartin kautta menevästä tilauksesta Square-käsittelymaksujen lisäksi. Tämä lisätty maksu poistetaan käyttämällä Square Pro -lisäosaa.

en: Note: You are using the free Stripe payment gateway integration. This includes an additional %s%% fee for payment processing on each order that goes to Sunshine Photo Cart in addition to Stripe processing fees. This added fee is removed by using the Stripe Pro add-on.
fi: Huomautus: Käytät ilmaista Stripe-maksuporttiintegraatiota. Tämä sisältää ylimääräisen %s%% fee maksujen käsittelyyn jokaisesta Sunshine Photo Cartin tilauksesta Stripen käsittelymaksujen lisäksi. Tämä lisätty maksu poistetaan käyttämällä Stripe Pro -lisäosaa.

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Notice: A unique URL is generated and emailed to your recipients. Your selected favorite images will be accessible via this URL to anyone who has it.
fi: Ilmoitus: Yksilöllinen URL-osoite luodaan ja lähetetään sähköpostitse vastaanottajille. Valitsemasi suosikkikuvat ovat kaikkien saatavilla tämän URL-osoitteen kautta.

en: Notification sent to customer about files added to an order for download
fi: Asiakkaalle lähetetty ilmoitus tilaukseen ladattavaksi lisätyistä tiedostoista

en: Notify User(s)
fi: Ilmoita käyttäjälle (käyttäjille)

en: Notify customer of status change
fi: Ilmoita asiakkaalle tilamuutoksesta

en: Notify customer via email
fi: Ilmoita asiakkaalle sähköpostitse

en: Notify customer?
fi: Ilmoittaa asiakkaalle?

en: Notify user of files added to order
fi: Ilmoita käyttäjälle tilaukseen lisätyistä tiedostoista

en: Number of decimals
fi: Desimaalien määrä

en: Number of free image downloads allowed from this gallery (and child galleries) per customer. Leave empty to use global value (%s).
fi: Tästä galleriasta (ja tytärgallerioista) saa ladata ilmaiseksi kuvia asiakasta kohden. Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää yleistä arvoa (%s).

en: Number of images
fi: Kuvien määrä

en: Numbered pagination
fi: Numeroitu sivunumerointi

en: Offline
fi: Ei-online maksu

en: Only This Discount
fi: Vain tämä alennus

en: Only allow customer to use this coupon, disallow all other coupons
fi: Salli asiakkaan käyttää vain tätä kuponkia, estä kaikki muut kupongit

en: Only allow for admin users
fi: Salli vain admin-käyttäjille

en: Only allow the selected customers to download for free
fi: Salli vain valittujen asiakkaiden ladata ilmaiseksi

en: Only allow this method via discount code that enables Free Shipping
fi: Salli tämä menetelmä vain alennuskoodilla, joka mahdollistaa ilmaisen toimituksen

en: Only make this shipping option available when cart contains items from the selected galleries. Leave empty for all galleries.
fi: Tämä toimitusvaihtoehto on käytettävissä vain, kun ostoskorissa on tuotteita valituista gallerioista. Jätä tyhjäksi kaikkien gallerioiden osalta.

en: Only make this shipping option available when cart contains only the selected products. Leave empty for all products.
fi: Tämä toimitusvaihtoehto on käytettävissä vain, kun ostoskorissa on vain valitut tuotteet. Jätä tyhjäksi kaikkien tuotteiden osalta.

en: Only visible when on Sunshine pages
fi: Näkyy vain auringonpaisteen sivuilla

en: Open Gallery
fi: Avaa galleria

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optionally enter a unique passcode customers will be required to enter before downloading for free
fi: Voit halutessasi syöttää ainutkertaisen salasanan, joka asiakkaiden on annettava ennen ilmaista lataamista

en: Optionally include a hint for the password
fi: Voit halutessasi antaa salasanalle vihjeen

en: Optionally select an existing price level to generate prices for this new price level on all existing products.
fi: Valitse vaihtoehtoisesti olemassa oleva hintataso, jotta tämän uuden hintatason hinnat luodaan kaikille olemassa oleville tuotteille.

en: Optionally set a password
fi: Vaihtoehtoisesti salasanan asettaminen

en: Optionally upload files to make them available to download with this order
fi: Voit ladata tiedostoja ladattavaksi tämän tilauksen yhteydessä

en: Options
fi: Asetukset

en: Order
fi: Tilaus

en: Order #
fi: Tilaus #

en: Order #%s
fi: Tilaus %s

en: Order %s failed refund in PayPal
fi: Tilauksen %s palautus epäonnistui PayPalissa

en: Order Actions
fi: Tilaustoiminnot

en: Order Comment
fi: Tilaus Kommentti

en: Order Data
fi: Tilaustiedot

en: Order Date
fi: Tilauksen pvm

en: Order Files
fi: Tilaa tiedostoja

en: Order Files Notification
fi: Tilaus Tiedostot Ilmoitus

en: Order ID
fi: Tilausnumero (ID)

en: Order Numbering
fi: Tilausnumerointi

en: Order Received
fi: Tilaus vastaanotettu

en: Order Status
fi: Tilauksen status

en: Order Statuses
fi: Tilausten tilat

en: Order Subtotal
fi: Tilausten välisumma

en: Order Summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Order Tax
fi: Tilauksen vero

en: Order Total
fi: Tilaus yhteensä

en: Order Totals
fi: Tilaus yhteensä

en: Order Updated
fi: Tilaus päivitetty

en: Order email successfully resent
fi: Tilauksen sähköpostiviesti onnistuneesti lähetetty uudelleen

en: Order images shot (Images MUST have EXIF field "DateTimeDigitized")
fi: Tilaa kuvatut kuvat (kuvilla PITÄÄ olla EXIF-kenttä "DateTimeDigitized")

en: Order item list
fi: Tilauksen kohdeluettelo

en: Order items shipped or delivered to your provided address
fi: Tilaa tuotteet, jotka toimitetaan tai toimitetaan antamaasi osoitteeseen

en: Order not found in Stripe to process refund
fi: Tilausta ei löydy Stripe-järjestelmästä palautuksen käsittelyä varten

en: Order not found in Stripe to process refund (Order ID: %s)
fi: Tilausta ei löydy Stripe-järjestelmästä palautuksen käsittelyä varten (tilauksen ID: %s)

en: Order sent to Light Blue!
fi: Tilaus lähetetty Light Blue!

en: Order status for %s has changed
fi: Tilauksen %s tilaustila on muuttunut

en: Order status notification email sent to %s
fi: Tilausilmoitus sähköpostitse osoitteeseen %s

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Orphaned Images
fi: Orpoja kuvia

en: Other Fields
fi: Muut alat

en: PIN Code
fi: PIN-koodi

en: Package
fi: Paketti

en: Page Options
fi: Sivuasetukset

en: Pager
fi: Hakulaite

en: Pages & URLs
fi: Sivut & URL-osoitteet

en: Pages Theme
fi: Sivut Teema

en: Pagination Style
fi: Sivunumeroinnin tyyli

en: Palestinian Territory
fi: Palestiina

en: Palmyra Atoll
fi: Palmyran atolli

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parent Gallery
fi: Vanhempien galleria

en: Parent Gallery:
fi: Vanhempien galleria:

en: Parent Order Status
fi: Tilausten päästatus

en: Parent Order Status:
fi: Tilausten päästatus:

en: Parent Price Level
fi: Päähintaryhmä

en: Parent Price Level:
fi: Päähintaryhmä:

en: Parent Product Category
fi: Päätuotekategoria

en: Parent Product Category:
fi: Päätuotekategoria:

en: Parent Product Option
fi: Vanhempi tuotevaihtoehto

en: Parent Product Option:
fi: Vanhempi tuotevaihtoehto:

en: Parish
fi: Seurakunta

en: Passcode
fi: Tunnusluku

en: Passcode required
fi: Tarvitaan salasana

en: Passphrase
fi: Salasana

en: Password
fi: Salasana

en: Password Hint
fi: Salasanavihje

en: Password Optional for Signup
fi: Salasana vapaaehtoinen rekisteröitymistä varten

en: Password Protected
fi: Suojattu salasanalla

en: Password Protected Featured Image
fi: Salasanalla suojattu esillä oleva kuva

en: Password access granted for
fi: Salasana myönnetty

en: Password has been set
fi: Salasana on asetettu

en: Password hint:
fi: Salasanavihje:

en: Password reset request at %s
fi: Salasanan palautuspyyntö %s

en: Password updated
fi: Salasana päivitetty

en: Password/Access Code
fi: Salasana/pääsykoodi

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Past Exports
fi: Aiempi vienti

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay Later (US, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (France), Später Bezahlen (Germany)
fi: Pay Later (USA, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (Ranska), Später Bezahlen (Saksa)

en: Pay with Mollie
fi: Maksaa Mollien kanssa

en: Pay with credit card
fi: Maksa luottokortilla

en: Pay with credit card or your PayPal account
fi: Maksa luottokortilla tai PayPal-tililläsi

en: PayPal Credit (US, UK)
fi: PayPal-luotto (USA, Iso-Britannia)

en: PayPal failed to refund
fi: PayPal epäonnistui palautuksen maksamisessa

en: PayPal payment has been cancelled
fi: PayPal-maksu on peruutettu

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Source
fi: Maksun lähde

en: Payment processed by %s
fi: Maksun on käsitellyt %s

en: Payments
fi: Maksut

en: Payments handled offline (like check or cash)
fi: Offline-maksut (kuten sekki tai käteinen)

en: Peloponnese
fi: Peloponnesos

en: Pending
fi: Odottaa

en: Per Page
fi: Per sivu

en: Per line item in cart
fi: Ostoskorin rivikohdetta kohden

en: Percentage
fi: Prosenttiosuus

en: Percentage of total order
fi: Prosenttiosuus kokonaistilauksesta

en: Percentage off order
fi: Prosentti pois tilauksesta

en: Percentage off product(s)
fi: Prosenttiosuus tuotteesta (tuotteista)

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Peruvian Sol
fi: Perun aurinko

en: Philippine Pesos
fi: Filippiinien peso

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Photo gallery %1$s by %2$s
fi: Kuvagalleria %1$s mukaan %2$s

en: Pickup
fi: Nouto

en: Pickup up your order items
fi: Nouda tilauksesi tuotteet

en: Pill
fi: Pilleri

en: Please click the button below to set a new password. If you did not make this request, you can safely ignore and delete this email
fi: Klikkaa alla olevaa painiketta asettaaksesi uuden salasanan. Jos et ole esittänyt tätä pyyntöä, voit jättää tämän sähköpostiviestin huomiotta ja poistaa sen

en: Please enter your license key in order to enable your add-ons
fi: Syötä lisenssiavain, jotta voit ottaa lisäosat käyttöön

en: Please register on [site_name]
fi: Rekisteröidy [sivuston nimi]

en: Please select a page
fi: Valitse sivu

en: Poland
fi: Puola

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

en: Portraits
fi: Muotokuvat

en: Position
fi: Asettelu

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Pounds Sterling
fi: Englannin punta

en: Prefecture
fi: Prefektuuri

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: HInta

en: Price Level
fi: Hintataso

en: Price Type
fi: Hintatyyppi

en: Price display suffix
fi: Hintanäytön jälkiliite

en: Price level (%s) does not exist
fi: Hintatasoa (%s) ei ole olemassa

en: Prices entered with tax
fi: Verolliset hinnat

en: Prince Edward Island
fi: Prinssi Edwardin saari

en: Print
fi: Tulosta

en: Print Release file
fi: Tulosta Release-tiedosto

en: Prints
fi: Tulosteet

en: Private
fi: Yksityinen

en: Private (only specified users)
fi: Yksityinen (vain tietyt käyttäjät)

en: Private Key
fi: Yksityinen avain

en: Process Queue
fi: Prosessijono

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Product
fi: Tuote

en: Product Categories
fi: Tuotekategoriat

en: Product Category
fi: Tuotekategoria

en: Product Info
fi: Tuotteen tiedot

en: Product Option
fi: Tuotevaihtoehto

en: Product Options
fi: Tuotteen optiot

en: Product Pricing
fi: Tuotteen hinnoittelu

en: Product options allow you to add customizations to this product such as paper type, frames, image editing, etc
fi: Tuotevaihtoehtojen avulla voit lisätä tähän tuotteeseen mukautuksia, kuten paperityyppi, kehykset, kuvankäsittely jne

en: Product(s)
fi: Tuot(t)e(et)

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products in package
fi: Tuotteet pakkauksessa

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile updated
fi: Profiili päivitetty

en: Profit
fi: Tuotto

en: Profits
fi: Tuotot

en: Proofing Only
fi: Vain koevedokset

en: Provide email address
fi: Anna sähköpostiosoite

en: Provided Emails
fi: Toimitetut sähköpostit

en: Province
fi: Kunta

en: Public Key
fi: Julkinen avain

en: Purchase options
fi: Osto asetukset

en: Purchases
fi: Ostot

en: Qatari Riyal
fi: Qatarin rial

en: Qty
fi: Määrä

en: Quality that generated images are saved from 1-100. The higher the quality the larger the file size. If left empty, the default is 82.
fi: Laatu, jonka mukaan luodut kuvat tallennetaan välillä 1-100. Mitä korkeampi laatu, sitä suurempi tiedostokoko. Jos asetus jätetään tyhjäksi, oletusarvo on 82.

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity Discount
fi: Määräalennus

en: Queue processed!
fi: Jono käsitelty!

en: Rank Math SEO is blocking attachment URLs, please disable the "Redirect Attachments" setting
fi: Rank Math SEO estää liitetiedoston URL-osoitteet, ota "Ohjaa liitteet uudelleen" -asetus pois käytöstä

en: Ready for pickup
fi: Valmis noutoa varten

en: Real Estate
fi: Kiinteistöt

en: Reason for refund
fi: Palautuksen syy

en: Recent Improvements
fi: Viimeaikaiset parannukset

en: Recent Orders
fi: Viimeaikaiset Tilaukset

en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Recommend image size larger than %s
fi: Suosittele suurempaa kuvakokoa kuin %s

en: Rectangle
fi: Suorakulmio

en: Red Sea
fi: Punainen meri

en: Refresh connection
fi: Päivitä yhteys

en: Refresh data
fi: Päivitä tiedot

en: Refresh license
fi: Päivitä lisenssi

en: Refresh lists
fi: Päivitä luettelot

en: Refresh locations
fi: Päivitä sijainnit

en: Refund amount is higher than allowed
fi: Palautuksen määrä on suurempi kuin sallittu

en: Refund amount is higher than allowed (Total allowed: %1$s, Refund Requested: %2$s)
fi: Palautuksen määrä on suurempi kuin sallittu (Sallittu kokonaismäärä: %1$s, Palautuspyyntö: %2$s)

en: Refund could not be processed
fi: Palautusta ei voitu käsitellä

en: Refund has been processed for %s
fi: Palautus on käsitelty %s

en: Refund on %s has been processed for %s
fi: %s-maksun palautus on käsitelty %s osalta

en: Refund payment in Authorize.net
fi: Maksun palautus Authorize.netissä

en: Refund payment in Mollie
fi: Palautuksen maksaminen Mollie

en: Refund payment in PayPal
fi: Palauta maksu PayPalissa

en: Refund payment in Square
fi: Palautus maksu Square

en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Refunds
fi: Hyvitykset

en: Regenerate Images
fi: Uudistaa kuvia

en: Regenerating images
fi: Kuvien uudistaminen

en: Regenerating images for "%s"
fi: Kuvien uudelleenluominen kohteelle "%s"

en: Region
fi: Alue

en: Registered and logged in
fi: Rekisteröitynyt ja kirjautunut sisään

en: Registration Dates
fi: Rekisteröintipäivät

en: Remove
fi: Poista

en: Remove featured image
fi: Poista artikkelikuva

en: Remove file
fi: Poista tiedosto

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove images
fi: Poista kuvat

en: Remove site header/footer and let user focus only on the checkout experience
fi: Poista sivuston header/footer ja anna käyttäjän keskittyä vain kassakokemukseen

en: Repeat
fi: Toista

en: Reports
fi: Raportit

en: Republic of Ireland
fi: Irlanti

en: Require account to see products
fi: Tuotteiden näkeminen edellyttää käyttäjätiliä

en: Require email for free download
fi: Vaadi sähköpostiosoite ilmaista latausta varten

en: Require print release approval
fi: Vaaditaan painojäljen hyväksyntä

en: Require the user read the print release information before being allowed to download
fi: Vaaditaan, että käyttäjä lukee tulostuksen julkaisutiedot ennen kuin hän saa luvan ladata

en: Required
fi: Pakollinen

en: Required Other Fields
fi: Pakolliset muut kentät

en: Required Products
fi: Tarvittavat tuotteet

en: Resend order email to customer
fi: Lähetä tilaussähköposti asiakkaalle uudelleen

en: Reset Password
fi: Palauta salasana

en: Restrictions
fi: Rajoitukset

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Return to %s
fi: Palaa %s: iin

en: Return to gallery
fi: Palaa galleriaan

en: Return to gallery "%s"
fi: Palaa galleriaan "%s"

en: Return to products
fi: Paluu tuotteisiin

en: Return to tools
fi: Paluu työkaluihin

en: Review galleries to be created
fi: Tarkastele luotavia gallerioita

en: Rhineland-Palatinate
fi: Rheinland-Pfalz

en: Right
fi: Oikealla

en: Right space
fi: Oikea väli

en: Rivers
fi: Joet

en: Romanian Leu
fi: Romanian leu

en: Run the initial install process which sets the default pages, settings and permissions. This will not reset your settings, but add things that may be missing.
fi: Suorita alustava asennusprosessi, jossa asetetaan oletussivut, -asetukset ja -oikeudet. Tämä ei nollaa asetuksiasi, vaan lisää asioita, jotka saattavat puuttua.

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian Ruble
fi: Venäjän ruplaa

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: S&atilde;o Tom&eacute; ja Pr&iacute;ncipe

en: Saint Andrew
fi: Pyhä Andreas

en: Saint Ann
fi: Pyhä Ann

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi: Saint-Barth&eacute;lemy

en: Saint Catherine
fi: Pyhä Katariina

en: Saint Elizabeth
fi: Pyhä Elisabet

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Martin (French part)
fi: Saint Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadines

en: Same as shipping address
fi: Sama kuin toimitusosoite

en: Sandbox
fi: Testaus (Sandbox)

en: Sandbox Access Token
fi: Hiekkalaatikon käyttöoikeustunniste

en: Sandbox Application ID
fi: Hiekkalaatikkosovelluksen tunnus

en: Sandbox Client ID
fi: Sandbox-tilin asiakastunnus

en: Sandbox Live Secret
fi: Sandbox Live Salaisuus

en: Sandbox Location
fi: Hiekkalaatikon sijainti

en: Sandbox Settings
fi: Hiekkalaatikkoasetukset

en: Sandbox details can be created at: %s
fi: Hiekkalaatikon tiedot voidaan luoda osoitteessa: %s

en: Savannah
fi: Savanni

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Save credits
fi: Tallenna krediittejä

en: Save notes
fi: Tallenna

en: Saving image order...
fi: Kuvajärjestyksen tallentaminen...

en: Saxony
fi: Saksi

en: Saxony-Anhalt
fi: Sachsen-Anhalt

en: School
fi: Oppilaitos

en: Search %s
fi: Hae %s

en: Search Automated Emails
fi: Etsi automatisoituja sähköposteja

en: Search Customers
fi: Hae asiakkaita

en: Search Discounts
fi: Etsi alennuksia

en: Search Email Log
fi: Etsi sähköpostiloki

en: Search Galleries
fi: Etsi Gallerioista

en: Search Order Status
fi: Etsi Tilausten Statuksia

en: Search Orders
fi: Etsi Tilauksista

en: Search Price Levels
fi: Etsi Hintaryhmistä

en: Search Product Categories
fi: Etsi tuotekatekorioista

en: Search Product Options
fi: Etsi tuotevaihtoehtoja

en: Search Products
fi: Etsi Tuotteista

en: Search for "%s" in %s: %s results
fi: Etsi "%s" kohdasta %s: %s tulokset

en: Search galleries
fi: Etsi kuvagallerioita

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: See all prices
fi: Katso kaikki hinnat

en: See details
fi: Katso lisätietoja

en: See differences in layout options
fi: Katso ulkoasuvaihtoehtojen erot

en: See email log
fi: Katso sähköpostiloki

en: See gallery help articles
fi: Katso gallerian ohjeartikkelit

en: See options
fi: Katso vaihtoehdot

en: See product help articles
fi: Katso tuotteen ohjeartikkelit

en: See the full Changelog
fi: Katso koko Changelog

en: See upgrade options
fi: Katso päivitysvaihtoehdot

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Files from Computer
fi: Valitse tiedostot tietokoneelta

en: Select Image(s)
fi: Valitse kuva(t)

en: Select Images
fi: Valitse kuvat

en: Select a page to show print release content
fi: Valitse sivu näyttääksesi tulostusjulkaisun sisällön

en: Select all images
fi: Valitse kaikki kuvat

en: Select country
fi: Valitse maa

en: Select file
fi: Valitse tiedosto

en: Select folder
fi: Valitse kansio

en: Select image to upload
fi: Valitse ladattava kuva

en: Select images for %s
fi: Valitse kuvat %s

en: Select no images
fi: Valitse ei kuvia

en: Select one of many
fi: Valitse yksi monista

en: Select photos
fi: Valitse valokuvat

en: Select shipping method
fi: Valitse toimitustapa

en: Select state
fi: Valitse kunta

en: Select the list for subscribers to be placed
fi: Valitse lista tilaajille sijoitettavaksi

en: Select user attributes to determine who should receive this email
fi: Valitse käyttäjäattribuutit määrittääksesi, kenen pitäisi saada tämä sähköposti

en: Send Date
fi: Lähetyspäivä

en: Send Email
fi: Lähetä sähköposti

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Send message to email(s) from CSV file for each respective gallery. Uses the <a href="%s" target="_blank">Gallery Invite Message</a> template.
fi: Lähetä viesti sähköpostiin CSV-tiedostosta kunkin gallerian osalta. Käyttää <a href="%s" target="_blank">gallerian kutsuviestimallia</a>.

en: Send to Light Blue
fi: Lähetä kohteeseen Light Blue

en: Sent on
fi: Lähetetty

en: Sent to
fi: Lähetetty vastaanottajalle

en: Separate categories with commas
fi: Erota kategoriat pilkulla

en: Separate options with commas
fi: Erottele vaihtoehdot pilkuilla

en: Sessions cleared
fi: Istunnot selvitetty

en: Set featured image image
fi: Aseta esillä olevan kuvan kuva

en: Set product option price failed
fi: Tuotevaihtoehdon hinnan asettaminen epäonnistui

en: Set product option price failed - no gallery found
fi: Tuotevaihtoehdon hinnan asettaminen epäonnistui - galleriaa ei löytynyt

en: Set product option price failed - no product found
fi: Tuotevaihtoehdon hinnan asettaminen epäonnistui - tuotetta ei löytynyt

en: Set your password
fi: Aseta salasanasi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings in this file will overwrite the any default settings from the above selected Source Gallery. <a href="%s" target="_blank">Checkout the template file</a> to make sure yours matches.
fi: Tämän tiedoston asetukset korvaavat kaikki edellä valitun lähdegallerian oletusasetukset. <a href="%s" target="_blank">Tarkista mallitiedostosta</a>, että omasi vastaavat.

en: Setup Guide
fi: Asennusopas

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Seychelles Rupee
fi: Seychellien rupia

en: Share
fi: Jaa

en: Share Favorites
fi: Jaa suosikit

en: Share Your Favorites
fi: Jaa suosikkisi

en: Share your favorites
fi: Jaa suosikkisi

en: Shared %s
fi: Jaettu %s

en: Ship
fi: Postita

en: Shipped/Completed
fi: Toimitettu/Valmis

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Address 1
fi: Toimitusosoite 1

en: Shipping Address 2
fi: Toimitusosoite 2

en: Shipping City
fi: Toimitusosoite kaupunki

en: Shipping Cost
fi: Toimituskulut

en: Shipping Country
fi: Toimitusosoite maa

en: Shipping First Name
fi: Toimitus: etunimi

en: Shipping Last Name
fi: Toimitus: sukunimi

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Shipping State
fi: Lääni/osavaltio (toimitus)

en: Shipping Zip
fi: Toimituksen postinumero

en: Shipping or delivery
fi: Toimitus tai toimitus

en: Shipping via %s
fi: Toimitustapa %s

en: Should comments require approval before being shown
fi: Pitäisikö kommentit vaatia hyväksyttäväksi ennen niiden esittämistä?

en: Should images be cropped to the exact dimensions of your thumbnail width / height
fi: Rajataanko kuvat leveys- ja korkeusasetuksien mukaan

en: Show
fi: Näytä

en: Show Image Data
fi: Näytä kuvan tiedot

en: Show images in Media Library
fi: Näytä kuvat mediakirjastossa

en: Show product details failed - no image found
fi: Näytä tuotteen tiedot epäonnistui - kuvaa ei löytynyt

en: Show product details failed - no product found
fi: Näytä tuotetiedot epäonnistui - tuotetta ei löytynyt

en: Show product options failed
fi: Näytä tuotevaihtoehdot epäonnistui

en: Show selected
fi: Näytä valittu

en: Showing %1$s of %2$s images
fi: Näytetään %1$s of %2$s kuvaa

en: Shown after every Sunshine associated page
fi: Näytetään jokaisen auringonpaisteeseen liittyvän sivun jälkeen

en: Shown before every Sunshine associated page
fi: Näytetään ennen jokaista Auringonpaisteeseen liittyvää sivua

en: Sibling galleries of the current gallery
fi: Nykyisen gallerian sisarusgalleriat

en: Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Signup
fi: Rekisteröidy

en: Signup (Admin)
fi: Rekisteröityminen (ylläpitäjä)

en: Signup notification with customer information
fi: Rekisteröitymisilmoitus asiakkaan tiedoilla

en: Silver
fi: Hopea

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Single checkbox (Yes/No)
fi: Yksittäinen valintaruutu (Kyllä/Ei)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
fi: Sistan ja Baluchestan (سیستان و بلوچستان)

en: Sofia District
fi: Sofian piiri

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sometimes when deleting galleries the associated images are not fully deleted. This tool will remove those orphaned images to help reduce file storage.
fi: Joskus gallerioita poistettaessa niihin liittyviä kuvia ei poisteta kokonaan. Tämä työkalu poistaa nämä orvot kuvat ja vähentää näin tiedostojen tallennustilaa.

en: Sonsonate
fi: Sonsonaatti

en: Sorry, invalid search
fi: Anteeksi, virheellinen haku

en: Sorry, no galleries have been setup yet
fi: Pahoittelut, gallerioita ei ole vielä julkaistu

en: Sorry, no gallery with that ID
fi: Anteeksi, ei galleriaa tällä tunnuksella

en: Sorry, no images have been added to this gallery yet
fi: Pahoittelut, galleriaan ei vielä ole lisätty kuvia

en: Sorry, no images matched your search
fi: Valitettavasti hakuasi ei löytynyt kuvia

en: Sorry, the image could not be deleted for some reason
fi: Anteeksi, kuvaa ei jostain syystä voitu poistaa

en: Sorry, the image could not be set as featured
fi: Anteeksi, kuvaa ei voitu asettaa esillä olevaksi

en: Sorry, there was an error with your request
fi: Pahoittelut, pyyntöä ei voitu toteuttaa

en: Sorry, you are not allowed to view this image
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia katsoa tätä kuvaa

en: Sorry, you do not have permission to download
fi: Anteeksi, sinulla ei ole lupaa ladata

en: Sorry, you do not have permission to view this page
fi: Anteeksi, sinulla ei ole lupaa katsoa tätä sivua

en: Source Email
fi: Lähde Sähköposti

en: Source Folder
fi: Lähdekansio

en: Source Gallery
fi: Lähde Galleria

en: Sources
fi: Lähteet

en: South Aegean
fi: Etelä-Egeanmeri

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South African rand
fi: Etelä-Afrikan randi

en: South Australia
fi: Etelä-Australia

en: South Cotabato
fi: Etelä-Cotabato

en: South Georgia/Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
fi: Etelä-Khorasan (خراسان جنوبی)

en: South Korea
fi: Korean tasavalta

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won

en: South Sinai
fi: Etelä-Sinai

en: Southern
fi: Eteläinen

en: Southern Leyte
fi: Etelä-Leyte

en: Spain
fi: Espanja

en: Sports
fi: Urheilu

en: Square
fi: Neliö

en: Square could not be connected
fi: Neliötä ei voitu yhdistää

en: Square has successfully been connected
fi: Square on onnistuneesti yhdistetty

en: Square has successfully been disconnected
fi: Square on onnistuneesti katkaistu

en: Square token successfully refreshed
fi: Square token onnistuneesti päivitetty

en: Standard
fi: Standardi

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: State
fi: Osavaltio

en: State / Province
fi: Kunta

en: State / Zone
fi: Valtio / vyöhyke

en: State/Province
fi: Osavaltio/maakunta

en: Statement Descriptor
fi: Maksun kuvaus

en: Status change from %1$s to %2$s
fi: Tilan muutos %1$ssta %2$s:ksi

en: Status set to %s
fi: Tila asetettu %s

en: Store
fi: Kauppa

en: Store is not available for this gallery
fi: Store ei ole käytettävissä tässä galleriassa

en: Stripe Connection (Test)
fi: Liuskayhteys (testi)

en: Stripe could not be connected
fi: Stripe ei saanut yhteyttä

en: Stripe has successfully been connected
fi: Stripe on onnistuneesti yhdistetty

en: Stripe has successfully been disconnected
fi: Stripe on onnistuneesti katkaistu

en: Sub galleries of the current gallery
fi: Nykyisen gallerian aligalleriat

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Comment
fi: Lähetä kommentti

en: Submit Order & Pay %s
fi: Lähetä tilaus ja maksa %s

en: Submit Order for Free
fi: Lähetä tilaus ilmaiseksi

en: Submit Support Ticket
fi: Lähetä tukipyyntö

en: Submit order
fi: Lähetä tilaus

en: Subscribe Method
fi: Tilaa menetelmä

en: Subscribe to email newsletter
fi: Tilaa uutiskirje sähköpostitse

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Suburb
fi: Lähiö

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Sunshine Account
fi: Sunshine-tili

en: Sunshine Cart
fi: Auringonpaisteen kärry

en: Sunshine Favorites
fi: Sunshine Suosikit

en: Sunshine Gallery Password Box
fi: Sunshine Gallery salasanalaatikko

en: Sunshine Main Menu
fi: Sunshine Päävalikko

en: Sunshine Main Page
fi: Sunshine pääsivu

en: Sunshine Photo Cart Memory Availability
fi: Sunshine Photo Cart Muistin saatavuus

en: Sunshine Photo Cart Order
fi: Sunshine Photo Cart tilaus

en: Sunshine Photo Cart Recommended Memory Limit
fi: Sunshine Photo Cart Suositeltava muistiraja

en: Sunshine Photo Cart Sales Summary
fi: Sunshine Photo Cartin myynnin yhteenveto

en: Sunshine Photo Cart Setup
fi: Sunshine valokuvakärryn asennus

en: Sunshine Search
fi: Auringonpaiste haku

en: Sunshine Terms & Conditions
fi: Sunshine Terms & Conditions (Auringonpaisteen ehdot)

en: Sunshine contributed %s towards refund from processing fees
fi: Auringonpaiste osallistui %s käsittelymaksujen palautukseen

en: Sunshine found %s orphaned folders of images.
fi: Sunshine löysi %s orpoa kuvakansiota.

en: Sunshine installation process was skipped. <a href="%s">Please complete the installation process.</a>
fi: Auringonpaisteen asennusprosessi ohitettiin. <a href="%s">Suorita asennus loppuun.</a>

en: Sunshine logging is enabled. <a href="%s">Please disable when no longer in use.</a>
fi: Auringonpaisteen lokitus on käytössä. <a href="%s">Poista käytöstä, kun sitä ei enää käytetä.</a>

en: Sunshine only needs to generate two image sizes for each: thumbnail and large. Some sites, because of their theme or plugins, have a lot of image sizes generated. This tool will clean them up.
fi: Sunshinen tarvitsee luoda vain kaksi kuvakokoa: pikkukuvan ja suuren kuvan. Joillakin sivustoilla on teeman tai liitännäisten vuoksi paljon kuvakokoja. Tämä työkalu siivoaa ne.

en: Sunshine stores information about user carts in sessions which are saved to the database. If your database is too big, you can clear all the session data here.
fi: Sunshine tallentaa tiedot käyttäjän ostoskorista istuntoihin, jotka tallennetaan tietokantaan. Jos tietokantasi on liian suuri, voit tyhjentää kaikki istuntotiedot täältä.

en: Sunshine tries to blend into your theme seamlessly. If you are seeing weird layout issues, try this as an alternate method if integrating.
fi: Sunshine yrittää sulautua teemaan saumattomasti. Jos näet outoja ulkoasuongelmia, kokeile tätä vaihtoehtoista menetelmää, jos integroituminen on mahdollista.

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syria
fi: Syyria

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Tagline
fi: Sivuston kuvaus

en: Taiwan New Dollars
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: Tajikistan
fi: Tad&zcaron;ikistan

en: Tana River
fi: Tana-joki

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Tax
fi: Vero

en: Tax Collected
fi: Kerätty vero

en: Tax Rate
fi: Verokanta

en: Tax Rates
fi: Verokannat

en: Taxable
fi: Verotettava

en: Taxes
fi: Verot

en: Tehran (تهران)
fi: Teheran (تهران)

en: Template Tags
fi: Mallin tunnisteet

en: Template when inviting user to register on your site
fi: Malli, kun kutsut käyttäjää rekisteröitymään sivustollesi

en: Terms & Conditions
fi: Säännöt ja ehdot

en: Test
fi: Testaa

en: Test Login ID
fi: Testin kirjautumistunnus

en: Test Order
fi: Testitilaus

en: Test Order: This is not a real order and nothing will be processed
fi: Testitilaus: Tämä ei ole todellinen tilaus, eikä mitään käsitellä

en: Test Public Key
fi: Testaa julkista avainta

en: Test Transaction Key
fi: Testitapahtuman avain

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for downloading!
fi: Kiitos lataamisesta!

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
fi: Kiitos, että käytit <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cartia</a>! <a href="%2$s" target="_blank">Arvostele meitä</a> <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>

en: The code customers will type into at checkout to receive discount
fi: Koodi, jonka asiakkaat kirjoittavat kassalla saadakseen alennuksen

en: The following is required before your download begins:
fi: Ennen kuin lataus alkaa, sinun on täytettävä seuraavat vaatimukset:

en: The following pages need selecting so that Sunshine knows where they are. These pages should have been created upon installation, if not you will need to create them.
fi: Seuraavat sivut tulee valita, jotta Sunshine tietää missä ne ovat. Näiden sivujen pitäisi olla luotuja asennuksen yhteydessä, mikäli näin ei ole sinun pitää luoda nämä sivut.

en: The gallery %1$s expired on %2$s and is no longer accessible
fi: Galleria %1$s päättyi %2$s eikä siihen pääse enää käsiksi

en: The gallery you tried to access is private and requires you to login first
fi: Galleria, johon yritit päästä, on yksityinen ja vaatii kirjautumisen ensin

en: The images in your order are being processed and/or printed
fi: Tilauksellasi olevia kuvia käsitellään ja valmistellaan juuri nyt

en: The maximum number of any one item this can be applied towards
fi: Yhden kohteen enimmäismäärä, johon tätä voidaan soveltaa

en: The selected file could not be copied to %s.
fi: Valittua tiedostoa ei voitu kopioida kohtaan %s.

en: The settings from this gallery will be used for all generated galleries unless explicity overridden in CSV data file
fi: Tämän gallerian asetuksia käytetään kaikkiin luotuihin gallerioihin, ellei niitä ole nimenomaisesti ohitettu CSV-datatiedostossa

en: The slug for core order statuses is not editable as it could break Sunshine functionality
fi: Ydintilaustilojen slugia ei voi muokata, koska se voisi rikkoa Sunshine-toiminnallisuuden

en: There could be instances where no address is needed at checkout, this option forces an address field even in those situations
fi: Voi olla tapauksia, joissa osoitetta ei tarvita kassalla, tämä vaihtoehto pakottaa osoitekentän myös näissä tilanteissa

en: There is a new version of %1$s available.
fi: Saatavilla on uusi versio %1$s.

en: There was an error processing your payment (%s)
fi: Maksun käsittelyssä tapahtui virhe (%s)

en: These products must be in cart before any discounts can be applied
fi: Näiden tuotteiden on oltava ostoskorissa ennen kuin alennuksia voidaan soveltaa

en: Thessaly
fi: Thessalia

en: This appears to be an invalid license key
fi: Tämä näyttää olevan virheellinen lisenssiavain

en: This data can help provide useful information to Sunshine Photo Cart and help guide new features and growth strategies. Your participation is extremely appreciated!
fi: Nämä tiedot voivat auttaa tuottamaan hyödyllistä tietoa Sunshine Photo Cartille ja auttaa ohjaamaan uusia ominaisuuksia ja kasvustrategioita. Osallistumisesi on erittäin tervetullutta!

en: This gallery expires on %s
fi: Tämä galleria päättyy %s

en: This gallery is set to expire on <strong>%s</strong>
fi: Tämä galleria sulkeutuu <strong>%s</strong>

en: This is a general template for automated emails
fi: Tämä on yleinen malli automatisoituja sähköposteja varten

en: This is for internal use only and is not visible to your customer
fi: Tämä on tarkoitettu vain sisäiseen käyttöön, eikä se näy asiakkaallesi

en: This product does not need any images selected
fi: Tähän tuotteeseen ei tarvitse valita kuvia

en: This product is for the entire gallery download option
fi: Tämä tuote koskee koko gallerian latausvaihtoehtoa

en: This shows after a price
fi: Tämä näkyy hinnan jälkeen

en: This will be processed as a test payment and no real money will be exchanged
fi: Tämä käsitellään testimaksuna, eikä oikeaa rahaa vaihdeta

en: This will remove all aspects of purchasing abilities throughout the site, leaving just image viewing and adding to favorites
fi: Kaikki kuvien ostamiseen liittyvät oikeudet poistetaan. Käyttäjälle jää vain mahdollisuus selata kuvia ja merkitä niitä suosikeiksi.

en: This will remove the folder and images added via FTP, if this was used to create the gallery
fi: Tämä poistaa FTP:n kautta lisätyn kansion ja kuvat, jos galleria on luotu tätä kautta

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Thumbnail Crop
fi: Pienoiskuvan rajaus

en: Thumbnail Size
fi: Pienoiskuvan koko

en: Thumbnails
fi: Pikkukuvat

en: Thuringia
fi: Thüringen

en: Tibet / 西藏
fi: Tiibet / 西藏

en: Time
fi: Aika

en: Time for each slide
fi: Kunkin dian aika

en: Timeline
fi: Aikajana

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Title
fi: Otsikko

en: Title (Images MUST have EXIF field "Title")
fi: Otsikko (kuvilla PITÄÄ olla EXIF-kenttä "Otsikko")

en: Title (Optional):
fi: Otsikko (Vapaaehtoinen):

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Licenses</a> page. You can get your license key from <a href="%2$s" target="_blank">your account on SunshinePhotoCart.com</a>.
fi: Voit ottaa päivitykset käyttöön syöttämällä lisenssiavaimesi <a href="%1$s">Lisenssit-sivulla</a>. Saat lisenssiavaimesi <a href="%2$s" target="_blank">SunshinePhotoCart.com-tililtäsi</a>.

en: Tokyo
fi: Tokio

en: Tools
fi: Työkalut

en: Top Left
fi: Ylävasen

en: Top Right
fi: Yläoikea

en: Total
fi: Loppusumma

en: Total Profit
fi: Kokonaisvoitto

en: Total Received
fi: Saatu yhteensä

en: Total Unpaid Orders
fi: Maksamattomat tilaukset yhteensä

en: Total gallery views
fi: Gallerian kokonaiskatselu

en: Total max uses
fi: Maksimikäytöt yhteensä

en: Town / City / Post Office
fi: Kaupunki / kaupunki / postitoimisto

en: Town / District
fi: Kaupunki / alue

en: Town / Village
fi: Postitoimipaikka

en: Transaction ID
fi: Tapahtuman ID

en: Transaction Type
fi: Maksutapa

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trigger
fi: Liipaisin

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks ja Caicossaaret

en: Type
fi: Tyyppi

en: Types of Photography
fi: Valokuvauksen tyypit

en: U.S. Virgin Islands
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: US Dollars
fi: USA:n dollari

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat Dirham

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Unknown error occured
fi: Tuntematon virhe ilmeni

en: Unlock more professional level features for Sunshine Photo Cart by upgrading
fi: Avaa lisää ammattilaistason ominaisuuksia Sunshine Photo Cartille päivittämällä

en: Unsupported currency
fi: Ei tuettu valuutta

en: Unused Image Sizes
fi: Käyttämättömät kuvakoot

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Cart
fi: Päivitä Kori

en: Update Order Status
fi: Päivitä Tilauksen Statusta

en: Update Price Level
fi: Päivitä Hintaryhmä

en: Update Product Category
fi: Päivitä tuotekategoria

en: Update Product Option
fi: Tuotteen päivitysvaihtoehto

en: Update Report Data
fi: Päivitä raportin tiedot

en: Update from folder
fi: Päivitys kansiosta

en: Update now.
fi: Päivitä nyt.

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade to %s
fi: Päivitä versioon %s

en: Upgrade to remove this fee on future transactions
fi: Päivitä ja poista tämä maksu tulevista tapahtumista

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: Upload a custom thumbnail image to be used when a gallery is password protected
fi: Lataa mukautettu pikkukuva, jota käytetään, kun galleria on suojattu salasanalla

en: Upload a custom thumbnail image to be used when no specific featured image is set
fi: Lataa mukautettu pikkukuva, jota käytetään, kun mitään erityistä esillä olevaa kuvaa ei ole määritetty

en: Upload a file
fi: Lähetä tiedosto

en: Upload an image
fi: Lataa kuva

en: Upload new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: Upload new image
fi: Lataa uusi kuva

en: Uploaded to this gallery
fi: Ladattu tähän galleriaan

en: Upper East
fi: Ylä-Itä

en: Use a different billing address
fi: Käytä eri laskutusosoitetta

en: Use as featured image
fi: Käytä artikkelikuvana

en: Use default location
fi: Käytä oletussijaintia

en: Use image
fi: Käytä kuvaa

en: Use my credits (%s available)
fi: Käytä hyvityksiäni (%s käytettävissä)

en: Use this image
fi: Käytä tätä kuvaa

en: User account already exists with that email address
fi: Käyttäjätili on jo olemassa kyseisellä sähköpostiosoitteella

en: User has favorites
fi: Käyttäjällä on suosikkeja

en: User has items in cart
fi: Käyttäjällä on tuotteita ostoskorissa

en: User has no favorites
fi: Käyttäjällä ei ole suosikkeja

en: User has no items in cart
fi: Käyttäjällä ei ole tuotteita ostoskorissa

en: User has no orders
fi: Käyttäjällä ei ole tilauksia

en: User has not ordered item from gallery
fi: Käyttäjä ei ole tilannut tuotetta galleriasta

en: User has ordered
fi: Käyttäjä on tilannut

en: User will get to select up to this many images
fi: Käyttäjä voi valita enintään näin monta kuvaa

en: Users will not be able to purchase any products for this gallery
fi: Käyttäjät eivät voi ostaa mitään tuotteita tästä galleriasta

en: VAT Label
fi: ALV-merkintä

en: VAT Number
fi: ALV (VAT) numero

en: Van
fi: Pakettiauto

en: Vatican
fi: Vatikaanivaltio

en: Venezuelan bol&iacute;var
fi: Venezuelan bolívar

en: Venmo button will appear when available to the customer
fi: Venmo-painike tulee näkyviin, kun se on asiakkaan saatavilla

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Via Discount
fi: Alennuksen kautta

en: Vientiane Province
fi: Vientianen maakunta

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin dong VND

en: View All Reports
fi: Näytä kaikki raportit

en: View Automated Emails
fi: Näytä automatisoidut sähköpostit

en: View Customer
fi: Näytä asiakas

en: View Discounts
fi: Näytä alennukset

en: View Email Log
fi: Näytä sähköpostiloki

en: View Gallery
fi: Näytä Galleria

en: View Invoice
fi: Näytä kuitti

en: View Order
fi: Näytä tilaus

en: View Orders
fi: Näytä Tilaukset

en: View Products
fi: Näytä Tuotteet

en: View Sunshine Galleries
fi: Näytä auringonpaisteen galleriat

en: View all favorites
fi: Näytä kaikki suosikit

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: View gallery
fi: Katso kuvagalleriaa

en: View invoice
fi: Näytä kuitti

en: View log
fi: Näytä loki

en: View order
fi: Katso tilaus

en: View order details
fi: Näytä tilauksen tiedot

en: View ordered products
fi: Näytä tilatut tuotteet

en: View page
fi: Katsele sivua

en: Viewed gallery %s
fi: Katsottu galleria %s

en: Viewed image %s
fi: Katsottu kuva %s

en: Views
fi: Katselukerrat

en: Visibility (Optional):
fi: Näkyyvyys (Vapaaehtoinen):

en: Visit store
fi: Kauppaan

en: Wallis and Futuna
fi: Wallis ja Futuna

en: Watch training video
fi: Katso koulutusvideo

en: Watermark
fi: Vesileima

en: Watermark Image
fi: Vesileimakuva

en: Watermark Thumbnails
fi: Vesileiman pikkukuvat

en: We have received your order and payment
fi: Olemme vastaanottaneet tilauksesi ja maksusuorituksesi.

en: We have received your order but payment is still pending
fi: Olemme vastaanottaneet tilauksesi, mutta odotamme vielä maksua.

en: Wedding
fi: Häät

en: Week
fi: Viikko

en: Weekly email sent with summary of Sunshine sales and stats
fi: Viikoittainen sähköpostiviesti, joka sisältää yhteenvedon auringonpaisteen myynnistä ja tilastoista

en: Welcome to Sunshine Photo Cart %s
fi: Tervetuloa Sunshine Photo Cart %s

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
fi: Länsi-Azarbaijan (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
fi: Länsi-Bengali

en: West Greece
fi: Länsi-Kreikka

en: West Macedonia
fi: Länsi- Makedonia

en: West Panamá
fi: Länsi-Panamá

en: Western
fi: Länsi

en: Western Australia
fi: Länsi-Australia

en: Western Cape
fi: Länsi-Kap

en: Western North
fi: Läntinen pohjoinen

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: What description shown to customer at checkout
fi: Mikä kuvaus näytetään asiakkaalle kassalla

en: What percent of the selected price level to create prices for this new price level. To make higher prices, enter a value greater than 100. To make smaller prices, enter a value less than 100.
fi: Mikä prosenttiosuus valitusta hintatasosta luodaksesi hinnat tälle uudelle hintatasolle. Jos haluat luoda korkeampia hintoja, anna arvo, joka on suurempi kuin 100. Jos haluat tehdä pienempiä hintoja, anna arvo, joka on pienempi kuin 100.

en: What should be used for your general theme when viewing Sunshine pages
fi: Mitä tulisi käyttää yleisteemana Sunshine-sivuja katseltaessa?

en: What shows on your customer credit card statement
fi: Mitä näkyy asiakkaan luottokorttilaskelmassa

en: What to show below image thumbnails
fi: Mitä näytetään kuvien pikkukuvien alla

en: When a gallery is permanently deleted, remove all associated attachments and image files from the servers
fi: Kun galleria poistetaan pysyvästi, kaikki siihen liittyvät liitetiedostot ja kuvatiedostot poistetaan palvelimilta

en: When emails are sent to customers, what email address should they come from
fi: Sähköpostiosoite, josta viestit lähetetään asiakkaille

en: When emails are sent to customers, what name should they come from
fi: Nimi, jolla sähköpostiviestit lähetetään asiakkaille

en: When to subscribe
fi: Milloin tilata

en: When users make a download via credit, which products should be included. If none selected, full size images will be given.
fi: Kun käyttäjät tekevät latauksen luotolla, mitkä tuotteet pitäisi sisällyttää lataukseen. Jos mitään ei ole valittu, annetaan täysikokoiset kuvat.

en: When will this gallery expire and no longer be accessible
fi: Milloin tämä galleria päättyy eikä siihen pääse enää käsiksi?

en: Which address is used to determine if tax is calculated
fi: Minkä osoitteen perusteella määritetään, lasketaanko vero

en: Which countries users can select at checkout. If empty, all countries are allowed.
fi: Mitkä maat käyttäjät voivat valita kassalla. Jos kenttä on tyhjä, kaikki maat ovat sallittuja.

en: Which countries will this option be shown. Leave empty for all countries.
fi: Missä maissa tämä vaihtoehto näytetään. Jätä tyhjäksi kaikkien maiden osalta.

en: Which sources can the user select images from. Will be restricted to galleries the user has access.
fi: Mistä lähteistä käyttäjä voi valita kuvia. Rajoitetaan gallerioihin, joihin käyttäjällä on pääsy.

en: White
fi: Valkoinen

en: Will be shown on a white background
fi: Näytetään valkoisella pohjalla

en: Will include all child galleries as well
fi: Sisältää myös kaikki lapsigalleriat

en: Write a Review
fi: Kirjoita arvostelu

en: Year
fi: Vuosi

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yoast SEO is blocking attachment URLs, please enable this feature for Sunshine to work properly
fi: Yoast SEO estää liitetiedoston URL-osoitteet, ota tämä ominaisuus käyttöön, jotta Sunshine toimisi oikein

en: You are already logged in
fi: Olet jo kirjautuneena

en: You are logged in as an administrator and have access to this gallery without password
fi: Olet kirjautunut sisään järjestelmänvalvojana ja sinulla on pääsy tähän galleriaan ilman salasanaa

en: You do not have an active license for %s, please enter and activate your current license on the <a href="%s">Licenses page</a>
fi: Sinulla ei ole aktiivista lisenssiä osoitteessa %s, kirjoita ja aktivoi nykyinen lisenssi <a href="%s">Lisenssit-sivulla</a>

en: You do not have any favorites yet
fi: Sinulla ei ole vielä suosikkeja

en: You do not have any orders yet
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia

en: You do not have any orders yet :(
fi: Sinulla ei ole vielä yhtään tilausta :(

en: You do not have any products setup yet
fi: Sinulla ei ole vielä yhtään tuotetta määritetty

en: You do not have anything in your cart yet!
fi: Korissasi ei vielä ole mitään!

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeuksia päivittää lisäosia

en: You do not have permission to view this gallery
fi: Sinulla ei ole lupaa katsoa tätä galleriaa

en: You have (%u) %s in cart already
fi: Sinulla on (%u) %s jo ostoskorissa

en: You have (%u) %s of this image already in cart
fi: Sinulla on (%u) %s tätä kuvaa jo ostoskorissa

en: You have a special lifetime license that never expires!
fi: Sinulla on erityinen elinikäinen lisenssi, joka ei vanhene koskaan!

en: You have been invited to [gallery_name]
fi: Sinut on kutsuttu [galleria_nimi]

en: You have been logged in
fi: Olet kirjautunut sisään

en: You have been logged out
fi: Olet kirjautunut ulos

en: You have no galleries assigned to your user account
fi: Käyttäjätilillesi ei ole määritetty gallerioita

en: You have not set up any automated emails
fi: Et ole määrittänyt automaattisia sähköpostiviestejä

en: You have not set up any discounts
fi: Et ole määrittänyt alennuksia

en: You have not set up any galleries
fi: Et ole perustanut gallerioita

en: You have not set up any products
fi: Et ole määrittänyt mitään tuotteita

en: You have reached the maximum number of free downloads
fi: Olet saavuttanut ilmaisten latausten enimmäismäärän

en: You must fill your package before checking out
fi: Sinun on täytettävä pakettisi ennen uloskirjautumista

en: You must have at least %s in your cart before you can checkout
fi: Sinun täytyy olla vähintään %s ostoskorissa ennen kuin voit tehdä kassalle

en: You must have proper permissions to view this gallery
fi: Sinulla täytyy olla asianmukaiset oikeudet nähdäksesi tämän gallerian

en: You searched for "%s"
fi: Etsit " %s"

en: You will need an account to remember your favorites the next time you visit
fi: Tarvitset tilin, jotta voit muistaa suosikkisi, kun vierailet seuraavan kerran

en: Your Address Line 1
fi: Osoitteesi rivi 1

en: Your Sunshine Photo Cart Weekly Summary
fi: Sunshine Photo Cartin viikoittainen yhteenveto

en: Your cart is empty
fi: Ostoskorisi on tyhjä

en: Your current PHP memory limit is %sM. If you are seeing issues with slow uploading images or errors, it is recommended to ask your web host if your available memory can be increased. A minimum of 256M is recommended, but as high as possible is best.
fi: PHP:n nykyinen muistiraja on %sM. Jos kuvien lataaminen on hidasta tai virheitä ilmenee, on suositeltavaa kysyä webhotelliisi, voidaanko käytettävissä olevaa muistia lisätä. Vähintään 256M on suositeltavaa, mutta mahdollisimman suuri on parasta.

en: Your current WordPress memory limit is set to %sM, but your web server allows up to %sM. It is recommended to increase the WordPress memory limit to match or exceed the PHP memory limit for optimal performance and speed to ensure your uploads and applying watermarks go as fast as possible.
fi: WordPressin nykyinen muistiraja on %sM, mutta verkkopalvelimesi sallii enintään %sM. On suositeltavaa nostaa WordPressin muistirajaa vastaamaan PHP:n muistirajaa tai ylittämään se optimaalisen suorituskyvyn ja nopeuden varmistamiseksi, jotta lataukset ja vesileimojen käyttö sujuvat mahdollisimman nopeasti.

en: Your download should have started and may take some time to complete.
fi: Latauksen pitäisi olla alkanut, ja sen valmistuminen voi kestää jonkin aikaa.

en: Your items have shipped (or are available for download)!
fi: Tilaamasi tuotteet on nyt toimitettu tai ne ovat nyt tallennettavissa omalle tietokoneellesi.

en: Your license is not active for this URL
fi: Lisenssisi ei ole aktiivinen tälle URL-osoitteelle

en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssiavaimesi vanhentui %s.

en: Your license key has been disabled
fi: Lisenssiavaimesi on poistettu käytöstä

en: Your license key has reached its activation limit
fi: Lisenssiavaimesi on saavuttanut aktivointirajan

en: Your licenses could not be activated because your server failed to connect to SunshinePhotoCart.com: %s
fi: Lisenssejäsi ei voitu aktivoida, koska palvelimesi ei saanut yhteyttä SunshinePhotoCart.com-sivustoon: %s

en: Your message contains gallery template tags but no gallery was selected
fi: Viestisi sisältää galleriamallitunnisteita, mutta mitään galleriaa ei ole valittu

en: Your new account on %s
fi: Uusi tilisi %s

en: Your order is ready to be picked up
fi: Tilauksesi on valmis noudettavaksi

en: Your order was cancelled
fi: Tilauksesi peruttiin

en: Your order was refunded
fi: Tilauksesi palautettiin

en: Your subject contains gallery template tags but no gallery was selected
fi: Aiheesi sisältää galleriamallin tunnisteita, mutta galleriaa ei ole valittu

en: Yucatán
fi: Jukatan

en: Yukon Territory
fi: Yukonin territorio

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: Zambezi
fi: Sambia

en: Zambézia
fi: Sambia

en: Zanzibar South
fi: Sansibar Etelä

en: Zip / Postal Code
fi: Postinumero / postinumero

en: Zip / Postcode
fi: Postinumero

en: Zip/Postal Code(s)
fi: Postinumero(t)

en: Zipcode
fi: Postinumero

en: cURL support is required, but cannot be found.
fi: cURL-tukea tarvitaan, mutta sitä ei löydy.

[ctx: district]
en: Belgrade
fi: Belgrad

[ctx: district]
en: Central Banat
fi: Keski-Banat

[ctx: district]
en: Danube
fi: Tonava

[ctx: district]
en: North Banat
fi: Pohjois-Banat

[ctx: district]
en: North Bačka
fi: Pohjois-Bačka

[ctx: district]
en: South Banat
fi: Etelä-Banat

[ctx: district]
en: South Bačka
fi: Etelä-Bačka

[ctx: district]
en: West Bačka
fi: Länsi-Bačka

[ctx: district]
en: Zlatibor
fi: Zlatiborin kaupunki

en: images
fi: kuvat

en: in seconds
fi: sekunteissa

en: includes %s tax
fi: sisältää %s veroa

en: or
fi: tai

en: or reply to this email
fi: tai vastaa tähän sähköpostiin

en: session | sessions
fi[0]: istunto
fi[1]: istunnot

en: to
fi: -

en: unlimited
fi: rajoittamaton
